Anasayfa Kitap Cevapları
20 Aralık 2021, 15:46 - Zülal Güneş Yazdı

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları 12-13-14. Sayfa Yıldırım Yayınları

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 12-13-14. Sayfa Cevapları Yıldırım Yayınları Kendimizi Tanıtıyoruz

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 12 Cevapları Yıldırım Yayınları

Sizi farklı ve özel yapan özellikleriniz nelerdir?

Cevap: Beni farklı yapan özelliklerim fiziksel özelliklerim ve kişisel özelliklerimdir. Fiziksel olarak saçım, boyum, göz rengim, kilom farklıdır. Kişisel özelliklerim ise sessiz olmam, az konuşmam gibi beni farklı yapan özelliklerimdir.


Resimdeki çocukların kendilerini nasıl tanıttıklarını inceleyiniz. Onların boy, kilo, saç ve göz rengi gibi özelliklerini söyleyiniz.

Cevap: Erkek öğrencilerden birinin saçları kıvırcık ve burnu küçüktür. Diğer erkek öğrencinin ise kilosu fazladır. Kız öğrencilerden birinin saçları sarı ve dalgalıdır. Diğerinin ise uzun kahverengi saçları vardır.


Siz de resimdeki çocuklar gibi kendinizi tanıtınız.

Cevap: Benim saçlarım kahverengi ve uzundur. Gözlerim ela rengi ve zayıf biriyimdir.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 13 Cevapları Yıldırım Yayınları

Resimdeki çocukların neler yapmaktan hoşlandıklarını söyleyiniz. Siz de yapmaktan hoşlandığınız etkinliklere örnekler veriniz.

Cevap: Resimdeki kız çocuklardan biri kitap okumaktan diğeri ise müzik dinlemekten hoşlanmaktadır. Erkek çocuklardan biri resim yapmayı diğeri ise bisiklet sürmeyi sevmektedir.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 14 Cevapları Yıldırım Yayınları

Aşağıdaki görseli inceleyiniz. Yapmaktan hoşlandıklarınız varsa “☺” ifadesini boyayınız. Bunların dışında yapmak istediğiniz etkinlikleri söyleyiniz.

Cevap:

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 14 Sayfa Cevapları Yıldırım Yayınları


Şimdi yapamadığınız ancak ileride yapmayı istediğiniz neler var? Örnekler veriniz.

Cevap: Ben bir hayvan beslemeyi ve keman çalmayı çok istiyorum.

Yorum Yazmak İster misin?


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Yıldırım, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Pasifik, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Bir-Yay, Adım Adım, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.