Anasayfa Kitap Cevapları
27 Şubat 2023, 21:13 - Zülal Güneş Yazdı

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 109-110. Cevapları ATA Yayıncılık

Trafikte Yardımcı Olalım Cevapları

4. ÜNİTE: Güvenli Hayat 2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları 109-110. Sayfa ATA Yayıncılık

Trafikte Yardımcı Olalım Cevapları


2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 109 Cevapları ATA Yayıncılık.

Otobüslerde ön koltuklar hangi yolcular için ayrılmıştır? Söyleyiniz.
Cevap: Otobüste ön koltuklar yaşlılar, hamileler, gaziler için ayrılmıştır.


Trafikte kimlere yardım edebilirsiniz? Söyleyiniz
Cevap: Trafikte hasta olan ve yürümekte zorlanan birine, yaşlılara, hamilelere yardım edeiliriz.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 110 Cevapları ATA Yayıncılık.

ETKİNLİK

Aşağıdaki eksik bırakılan öyküyü tamamlayınız.
Cevap:

Annemle çarşıda alışveriş yaptık. Sonra eve dönmek için otobüse bindik. Otobüsün arka tarafında iki kişilik koltuklardan birine oturduk. Çok yorulmuştuk. Otobüs iyice dolmuştu. Ayakta yolculuk yapan çok yaşlı bir amca dikkatimi çekti. Yaşlı amca,
bir eliyle bastonuna dayanıyor, diğer eliyle koltuğa tutunmaya çalışıyordu. Ayakta zor durduğu her hâlinden belliydi. Yaşlı amcaya yer vermek için yerimden kalktım. Anneme yaşlı amcanın oturması gerektiğini söyleyerek yaşlı amcanın yanına gittim ve ona yardımcı olarak benim oturduğum yere oturtturdum. Yaşlı amca bu davranışım için bana çok teşekkür etti. Bende yapmam gerekeni yaptığımı söyleyerek onun mutlu olmasına bende mutlu oldum. Yaşlı amca ineceği durağa geldiği zaman ona otobüsten inene kadar yardımcı oldum. Daha sonra annemin yanına geçtim ve yolculuğa devam ettim. 

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.