Anasayfa Kitap Cevapları
30 Mayıs 2023, 15:52 - Seher Doğan Yazdı

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 150. Cevapları ATA Yayıncılık

Ülkemizde Yaşayan Farklı Kültürlülerdeki İnsanlar Cevapları

5. ÜNİTE: Ülkemizde Hayat 2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları 150-151. Sayfa ATA Yayıncılık

Ülkemizde Yaşayan Farklı Kültürlülerdeki İnsanlar Cevapları


2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 150 Cevapları ATA Yayıncılık

Göçmen ne demektir? Araştırınız.
Cevap: Göçmen Bir yerden başka bir yere göç eden kişilerdir.

Siz, başka ülkelerden ülkemize göç etmiş kişilerle nasıl iletişim kuruyorsunuz? Anlatınız.
Cevap: Eğer ki dilimizi biliyorlarsa konuşarak ama bilmiyorlarsa işaret dili ile iletişim kurarım.

Ülkemizde yaşayan farklı kültürdeki insanlara nasıl davranmalıyız? Söyleyiniz.
Cevap: Ülkemizde yaşayan farklı kültürlerdeki insanları hoşgörüyle, merhamet duygusuyla ve sevgiyle karşılamalıyız. Onların bizim kültürümüze ısınmalarını sağlar ve alışmalarına kolaylık sağlarız.

Sonraki Ödev:  2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 124-125-126. Cevapları ATA Yayıncılık

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 151 Cevapları ATA Yayıncılık

ETKİNLİK

Başka ülkelerden ülkemize göç etmiş kişiler ile ilgili fotoğraflar bularak aşağıda ayrılan yere yapıştırınız.

ülkemize göç etmiş kişiler

ülkemize göç etmiş çocuklar


Kısa bilgi

Göçmen kelimesi, bir ülkeden başka bir ülkeye taşınan kişiyi tanımlar. Göçmen olmak, insanların farklı nedenlerle doğdukları yerlerden ayrılıp yeni bir hayat kurmak için başka ülkelere gitmeleri anlamına gelir. Göçmenler, ekonomik, siyasi, sosyal ve diğer faktörler nedeniyle ülkelerinden ayrılırlar.

Ülkemizde yaşayan farklı kültürdeki insanlar, bizim çevremizdeki insanların farklı diller, yemekler, giysiler ve gelenekleri olan insanlardır. Toplumumuzda farklı kültürlerin bulunması, zenginlik kaynağıdır ve bu kültürlerin korunup yaşatılması gerekmektedir.

Farklı kültüre sahip göçmenlere karşı tutumumuz, saygı ve hoşgörü temelinde olmalıdır. Onların kültürlerine saygı duymalı ve farklılıkların zenginliğini kabul etmeliyiz. Göçmenlerin kültürlerini tanımak ve anlamak, onları daha iyi anlamamızı sağlayacaktır.

Sonraki Ödev:  2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 72-73-74. Cevapları ATA Yayıncılık

Göçmenlerin ülkemize adapte olabilmesi için, toplum olarak onlara yardımcı olmalıyız. Dil öğrenmelerine ve iş bulmalarına yardımcı olabiliriz. Onların ihtiyaçlarını anlamalı ve onlara destek olmalıyız.

Sonuç olarak, göçmen kelimesi, başka bir ülkeden taşınan kişileri tanımlayan bir kavramdır. Farklı kültüre sahip göçmenlere karşı saygılı ve hoşgörülü olmalıyız. Onların kültürlerine saygı duymalı ve farklılıkların zenginliğini kabul etmeliyiz. Göçmenlerin ülkemize adapte olabilmeleri için yardımcı olmalıyız. Bu şekilde, birlikte daha iyi bir gelecek inşa edebiliriz.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.