Anasayfa
Ara Bul
9 Eylül 2021, 8:03
Mehmet
Yönetici

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 175-176 Cevapları Beşgen Yayıncılık

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları 175-176 Sayfa Beşgen Yayıncılık Farklı Kültürler

5. ÜNİTE: ÜLKEMİZDE HAYAT

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 175 Cevapları Beşgen Yayınları

Yakın çevrenizde yaşayan farklı ülkelerden Türkiye’ye gelip yerleşmiş kişiler var mı? Bu kişilerin niçin ülkelerini terk edip Türkiye’ye yerleştiklerini biliyor musunuz?

Cevap: Tanıdığım Türkiye de değil de Almanya ya göç etmiştir. O zamanlar Türkiye de iş sıkıntısı olduğu için çalışma amacıyla Almanya’ya göç etmişlerdir.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 176 Cevapları Beşgen Yayınları

Farklı kültürlerdeki insanların yaşam şekillerindeki, alışkanlıklarındaki farklılıklar neler olabilir? İnternette araştırıp aşağıya yazınız. Yazdıklarınızı arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap: İlk olarak her birey kendine ait düşüncesi, tavrı ve davranışları vardır. Bu yüzden belli bir toplumda farklılıkların olması çok normaldir. Kültür insan yaşamını yaşadığı çevreye göre yıllardır değiştirilmeden günümüze gelen ve kişilerin davranışlarının şekillenmesinde büyük bir rol oynayan unsurdur. Kişiler yaşadığı çevreye göre giyinir, konuşur ve tavırlarını belirler. Bu yüzden yaşadığı yere göre insanlar farklılık gösterir.

Yorum Yazabilirsiniz.

Lütfen Bu Ödev İle İlgili Bir Bilgi Yazın.


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 1.Sınıf, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6.Sınıf, 7.Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Beşgen, MEB, Koza, Sonuç, İlke, Cem Ofset, GÜN, Dörtel, Sevgi, Yayınları, Ekoyay, Tutku, İpekyolu, Evren, Tuna, SDR Dikey, ATA, Lisans, ADA, Yayıncılık.