Anasayfa
Ara Bul
4 Haziran 2021, 1:42
Mehmet
Yönetici

2. Sınıf Hayat Bilgisi Sayfa 29-30-31-32 Cevapları SDR İpekyolu Yayıncılık

2020-2021 2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 29-30-31-32 Cevapları SDR İpek Yolu  Yayınları Kaynaklar Sınırsız Değildir

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 29 Cevapları SDR İpek Yolu Yayınları

Gündüz lambaları neden kapatmalısınız?

Cevap : Gündüzleri güneş ışıkları evimizin içini fazlasıyla aydınlatmaktadır. Bu yüzden gündüzleri lambaları açmamıza gerek yokktur.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 30 Cevapları SDR İpek Yolu Yayınları

Elektrik ve suyu tasarruflu kullanmak için ne gibi önlemler alırsınız? Anlatınız.

Cevap : Elektirk ve su gibi kaynakları her zaman tasarruflu kullanmamız gerekmektedir. Bunun için öncelikle kendimizi ve ailemizi bilinçlendirmeliyiz. Gündüzleri yanan lambaları kapatmalıyız, bozuk olan akıtan muslukları tamir ettirerek tassaruflu olabiliriz.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 31 Cevapları SDR İpek Yolu Yayınları

1. Aşağıdaki resimlerin hangilerinde kaynaklar tasarruflu kullanılmaktadır? İşaretleyiniz. İşaretlediğiniz resimleri boyayınız.

Cevap : Sağ üst ve sağ alttaki resimlerde kaynaklar tassaruflu kullanımaktadır. Bu iki resimi kendi el beceriniz ile boyayınız.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 32 Cevapları SDR İpek Yolu Yayınları

Bir ders aracı veya bir okul eşyası olduğunuzu düşününüz. Sizi kullanan öğrenciye neler söylerdiniz ? Yazınız seçtiğiniz ders aracının resmini çiziniz.

Cevap : Kalem olsaydım sahibime beni gereksiz yere açacak ile kısaltmamasını söylerdim. Daha nazik ve daha verimli kullanması için ona güzel sözler söylerdim.

Yorum Yazabilirsiniz.

Lütfen Bu Ödev İle İlgili Bir Bilgi Yazın.

Forum Duası Copyright © 2019-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 1.Sınıf, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6.Sınıf, 7.Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Beşgen, MEB, Koza, Sonuç, İlke, Cem Ofset, GÜN, Dörtel, Sevgi, Yayınları, Ekoyay, Tutku, İpekyolu, Evren, Tuna, SDR Dikey, ATA, Lisans, ADA, Yayıncılık.