Anasayfa
Ara Bul
4 Haziran 2021, 2:08
Mehmet
Yönetici

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 41-42-43-44-45-46-47 Sayfa Cevapları Tuna Yayıncılık

2020-2021 3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 41-42-43-44-45-46-47 Sayfa Cevapları Tuna Yayıncılık Kulaklarımızla İşitiriz

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 41  Cevapları TUNA Yayıncılık

“Müzisyenler çaldıkları müzik aletleriyle insanları mutlu eden sesler üretirler. Bu sesleri kulaklarımız sayesinde işitiriz. Kulaklarımız yalnızca müziği değil, çevremizdeki bütün varlıkların seslerini işitmemizi sağlar. Çünkü kulak işitme duyusu organımızdır. İşitme duyumuz bizi çeşitli durumlardan haberdar eder ve uyarır. Örneğin bir iş makinesinin gürültüsüyle bir arabanın korna sesini ayırt edebiliriz. Kurduğumuz bir çalar saatin zil sesi bize uyanmamız gerektiğini hatırlatır.”


3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 42 Cevapları TUNA Yayıncılık

” İki kulağımız vardır ve her iki kulak birlikte çalışır. Sağ taraftan gelen sesleri sağ kulağımızla, sol taraftan gelen sesleri sol kulağımızla daha önce işitiriz. Böylece seslerin hangi yönden geldiğini fark ederiz. Örneğin birkaç sokak ötedeki ambulansın siren sesini işitebilir ve ambulansın hangi tarafta olduğunu tahmin edebiliriz. Çevremizdeki insanların söylediklerini duymamız, onlarla iletişim kurmamızı kolaylaştırır. Kulak ayrıca dengemizi sağlamada görevli bir organımızdır. ”

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 42 Cevapları TUNA Yayıncılık


3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 43 Cevapları TUNA Yayıncılık

Kulak sağlığımızı korumak için başka neler yapabileceğimizi arkadaşlarımızla tartışalım.

Cevap : Kulak sağlığımızı korumak için kulaklarımıza yabancı cisim sokmamalıyız. Kulağımızı kulak temizleyici çubuklar ile temizlememeliyiz.

Cevap: Düzenli doktor kontrolü yapılabilir, yüksek sesle müzik veya televizyon dinlememeliyiz.

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 45. Sayfa cevapları

Soru: Burun sağlığımızı korumak için başka neler yapabileceğimizi arkadaşlarımızla tartışalım. 

Cevap: Her gün düzenli olarak iki üç defa burna su alarak temizliğini yapmalıyız. Burnumuzu nefes alırken tutunmuş olan tozlardan arındırmamız gerekir.

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 46. Sayfa cevapları

Soru: Dil sağlığımızı korumak için başka neler yapabileceğimizi arkadaşlarımızla tartışalım.

Cevap: Dili her yemekten sonra temizlemek, sağlıklı yiyecekler tüketerek zarar görmesini engelleyerek sağılığını koruyabiliriz.

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 47. Sayfa cevapları

Soru: Deri Sağlığımızı korumak için başka neler yapabileceğimizi arkadaşlarımızla tartışalım.

Cevap: Sık sık banyo yaparak mikroplardan arındırıp temizlemeliyiz. Yaz kış güneş koruyucu sürerek zararlı ışınlardan korumalıyız.

Yorum Yazabilirsiniz.

Lütfen Bu Ödev İle İlgili Bir Bilgi Yazın.

Forum Duası Copyright © 2019-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 1.Sınıf, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6.Sınıf, 7.Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Beşgen, MEB, Koza, Sonuç, İlke, Cem Ofset, GÜN, Dörtel, Sevgi, Yayınları, Ekoyay, Tutku, İpekyolu, Evren, Tuna, SDR Dikey, ATA, Lisans, ADA, Yayıncılık.