Anasayfa Kitap Cevapları
13 Eylül 2022, 1:35 - Mehmet Yazdı

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları 124-126-127 Sayfa MEB Yayınları

Gezdik gördük İstiyorum Cevapları

5. Ünite – Ülkemizde Hayat 3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları 124-126-127 Sayfa MEB Yayınları


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 124 Cevapları MEB Yayınları

Çevrenizde tarihi ev ya da eskiden kalmış eşyalar var mı? Bunlar korunuyor mu? Düşüncelerinizi paylaşınız.
Cevap: Evet evime yakın bir yerde eski bir kilise var. Katolik kilisesi verilmiş bir ismi var. Osmanlı döneminde inşa edilmiş bir yapı.

Sonraki Ödev:  3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları 38-39-40 Sayfa MEB Yayınları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 126 Cevapları MEB Yayınları

3.-Sinif-Hayat-Bilgisi-MEB-Yayinlari-Sayfa-126-Ders-Kitabi-Cevaplari

Yaşadığınız yerin tarihî eserlerini, doğal güzelliklerini ve turistik yerlerini araştırınız. Öğretmeniniz ve arkadaşlarınız ile paylaşınız.
Cevap:  Her şehrin kendine özgü yemek çeşitleri ve vazgeçilmez bir meşhur yemeği, tanınmış özellikleri vardır.Yozgat ilinin testi kebabı meşhurdur. Testi kebabı yapılması gayet meşakkatli ancak en çok sevilen et yemekleri arasındadır. Tepsi kebabı yapılan etin orta yağlı ve bol arpacık soğanıyla yapılması lazımdır. Zira yağsız etle yapılacak olan tepsi kebabı tatsız tuzsuz olacaktır. Bu yemek özel bir testide yapılmakta ve pişip pişmediğini anlamak için üzerine belli ölçülerde verilen hamur konmaktadır.)


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 127 Cevapları MEB Yayınları

Etkinlik

Çevrenizdeki tarihi eserler, doğal güzellikler ve turistik yerlerle ilgili yaptığınız araştırmada en çok dikkatinizi çeken ve beğendiğiniz yerin görselini aşağıya çiziniz.

Sonraki Ödev:  3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları 56-57 Sayfa MEB Yayınları

kız kulesi

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.