Anasayfa
Ara Bul
3 Eylül 2021, 1:17
Mehmet
Yönetici

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları 124-126-127 Sayfa MEB Yayınları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 124-125-126-127 Cevapları MEB Yayınları Gezdik gördük İstiyorum

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 124 Cevapları MEB Yayınları

Çevrenizde tarihî ev ya da eskiden kalmış eşyalar var mı? Bunlar korunuyor mu? Düşüncelerinizi paylaşınız.

Cevap : Evet evime yakın bir yerde eski bir kilise var. Katolik kilisesi verilmiş bir ismi var. Osmanlı döneminde inşa edilmiş bir yapı.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 126 Cevapları MEB Yayınları

3.-Sınıf-Hayat-Bilgisi-MEB-Yayınları-Sayfa-126-Ders-Kitabı-Cevapları

Yaşadığınız yerin tarihî eserlerini, doğal güzelliklerini ve turistik yerlerini araştırınız. Öğretmeniniz ve arkadaşlarınız ile paylaşınız.

Cevap : Her şehrin kendine özgü yemek çeşitleri ve vazgeçilmez bir meşhur yemeği, tanınmış özellikleri vardır.Yozgat ilinin testi kebabı meşhurdur. Testi kebabı yapılması gayet meşakkatli ancak en çok sevilen et yemekleri arasındadır. Tepsi kebabı yapılan etin orta yağlı ve bol arpacık soğanıyla yapılması lazımdır. Zira yağsız etle yapılacak olan tepsi kebabı tatsız tuzsuz olacaktır. Bu yemek özel bir testide yapılmakta ve pişip pişmediğini anlamak için üzerine belli ölçülerde verilen hamur konmaktadır.)


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 127 Cevapları MEB Yayınları

Etkinlik: Çevrenizdeki tarihî eserler, doğal güzellikler ve turistik yerlerle ilgili yaptığınız araştırmada en çok dikkatinizi çeken ve beğendiğiniz yerin görselini aşağıya çiziniz.

kız kulesi

Yorum Yazabilirsiniz.

Lütfen Bu Ödev İle İlgili Bir Bilgi Yazın.


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 1.Sınıf, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6.Sınıf, 7.Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Beşgen, MEB, Koza, Sonuç, İlke, Cem Ofset, GÜN, Dörtel, Sevgi, Yayınları, Ekoyay, Tutku, İpekyolu, Evren, Tuna, SDR Dikey, ATA, Lisans, ADA, Yayıncılık.