Anasayfa Kitap Cevapları
5 Temmuz 2022, 15:32 - Mehmet Yazdı

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları 150 Sayfa MEB Yayınları

Hatırlama Zamanı Metni Cevapları

5. Ünite – Ülkemizde Hayat 3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları 150 Sayfa MEB Yayınları


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 150 Cevapları MEB Yayınları

Aşağıdaki bulutlarda ünitede geçen kavramlar verilmiştir. Bu kavramlardan seçtiklerinizle aşağıya bir yazı yazınız.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 150 Cevapları

Seçtiğim kavram: Vali

VALİ

Valiler şehirleri yöneten, şehirdeki en üst düzey yöneticidir. Valiler kimi zaman bir şehri yönetir kimi zaman büyük bir bölgeyi. Eskiden Osmanlı zamanında Valiler daha büyük yerleri kontrol ediyormuş. Mesela Mısırı yönetmesi için Osmanlı tarafından yalnızca o bölgeye bir tane vali gönderiyor ve sorunsuz bir şekilde o bölgede yönetimi sağlıyor. Bu nedenle valiler çok önemlidir.

Veya

Toplu taşıma araçları

Toplu taşıma araçlarına biniş ve inişlerde hangi kurallara uyulması gerekir
Araç tam olarak durmadan binip inmemeliyiz. Araç tamamen durduktan sonra sakince, birbirimizi ezmeden, tek sıra halinde inip binmeliyiz. Daima sağ taraftan inmeliyiz, Çünkü kaldırım tarafı sağ taraftır.Binerken de aynı şekilde sağ taraftan binmeliyiz.Bindikten sonra doğruca yerimize oturup emniyet kemerini takmalıyız.Böylece güvenli bir şekilde yolculuk yapmış oluruz.

Sonraki Ödev:  3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 98-101-102. Cevapları Dizin Yayıncılık

Veya

Vatanseverlik

Vatansever olmak ne demektir
Vatanını uğruna ölecek kadar seven insanlar vatansever insanlardır.İyi bir vatansever vatanı, milleti ve toplumu için yılmadan mücadele eden, zorluklar karşısında yılmayan kişidir. Atatürk’te yaptığı hizmetlerde bu zorlukların hiç birinden etkilenmemiş ve en iyi şekilde vatansever olmuştur. Kurtuluş mücadeleѕi sırasında bir çok düşmanla korkmadan ve yılmadan mücadele etmiştir.Vatanı için hiç korkmadan cepheye gitmiş ve askerlerinin yanında olmuştur. İуi bir vatansever cesur, güçlü ve atik olmalıdır.

Veya

Sorumluluk

Vatandaş olarak sorumluluklarımız nelerdir
Bir vatan toprağı üzerinde yaşayan,bir devlete bağlı olan insanların oluşturduğu topluluğa vatandaş denir.Bir devlette nasıl ki vatandaş olarak çeşitli haklara sahip olmanın yanında vatandaş olarak bizimde devletimize ve yaşadığımız topraklara karşı sorumlu olduğumuz görevler vardır. Vatandaşlık görevlerimiz ise şu şekildedir;
1.Yasalara uymak
2.Devletimize vergi vermek
3.Askerlik hizmetimizi yerine getirmek vatan borcunu ödemek
4.Seçim zamanlarında gidip seçme hakkımızı kullanmak
5.Devletin malını korumak ve zarar verenleri polislere bildirmek
6.Eğitim görerek iyi bir insan olmak.

Sonraki Ödev:  3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 164-165 Cevapları MEB Yayınları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları 150 Sayfa MEB Yayınları bulunan ve fark ettiğiniz yanlışları, görüş ve düşüncelerinizi yorum kısmından bizlere belirtiniz.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 150 Cevapları MEB Yayınları konumuzda geçmişte işlediğimiz değerli konular ile ilgili hatırlatma çalışmaları çeşitli sorular ve cevapları bulunmaktadır. Öğretmenlerimiz tarafından özenle cevaplanan ve hazırlanan bu konumuz Sanat, tarihimiz, toplumsal kurallar ve ahlak gibi işlediğimiz önemli konuları bizlere hatırlatmak ve aklımızda kalıcı olsun diye hazırlanmış bir etkinliktir.  Bizlere işlediğimiz bütün konular hakkında bir çok hatırlatıcı bilgi vermektedir. Öğrendiğimiz bilgileri pekiştirmek ve daha iyi anlamak için bu önemli etkinlik sorularını beraber cevaplayalım.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.