Anasayfa
Ara Bul
3 Eylül 2021, 2:13
Mehmet
Yönetici

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları 28-29 Sayfa MEB Yayınları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 28-29 Cevapları MEB Yayınları Hep Birlikte El Ele


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 28 Cevapları MEB Yayınları

Okulda arkadaşlarınız ile yardımlaşarak birlikte yaptığınız işlere örnekler veriniz.

Cevap : Okulda arkadaşlarım ile bir çok konuda yardımlaşırım. Mesela futbol oynarken onlara pas veririm ve topu paylaşırız.

Cevap: Milli bayramlarda sınıfı hep birlikte süslemek, çevre köylere kırtasiye malzemesi göndermek için yardımlaşarak birlikte hareket ederiz.

Dayanışma ve yardımlaşmanın toplum hayatındaki önemini örnekler vererek açıklayınız

Cevap : Dayanışma ve toplum hayatımızın her alanında bizi etkiler. Dayanışma ve yardımlaşma olgusu gelişmemiş ülkeler kolayca gelişemez ve saldırılar karşısında milli duygularını kullanamazlar. Dayanışma ve yardımlaşma duygusu bir birini tanımayan insanların tıpkı kardeş gibi bir birine destek olması, omuz omuza olması insanların birlikteliğini güçlendirir.

Cevap: Örneğin dayanışma içinde yardımlaşmak amacıyla birilerinin ihtiyacını karşılamak insanların birbirine kenetlenmesini, güven duymasını, yalnız olmadığını anlamasını, birliği mutlu ve huzurlu olmayı sağlaması açısından önemlidir.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 29 Cevapları MEB Yayınları

Aşağıdaki görselde oyuncağa ihtiyacı olan çocuklar için düzenlenen“Oyuncak Toplama Kampanyası” yer almaktadır. Siz de arkadaşlarınız ile böyle bir kampanya planlayınız. Yapacaklarınızı aşağıyayazınız. Planınızı öğretmeninizden yardım alarak uygulayınız.

Cevap: Köy okullarının eksikliklerini duyunca arkadaşlarımla “Kırtasiye Malzemesi Toplama Kampanyası” hazırlamak için öğretmenimizden yardım aldık. Kullanmadığımız eşyaları sınıfta toplayarak ihtiyaç sahiplerine gönderdik.

Yorum Yazabilirsiniz.

Lütfen Bu Ödev İle İlgili Bir Bilgi Yazın.


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 1.Sınıf, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6.Sınıf, 7.Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Beşgen, MEB, Koza, Sonuç, İlke, Cem Ofset, GÜN, Dörtel, Sevgi, Yayınları, Ekoyay, Tutku, İpekyolu, Evren, Tuna, SDR Dikey, ATA, Lisans, ADA, Yayıncılık.