Anasayfa Kitap Cevapları
19 Ocak 2022, 14:07 - Zülal Güneş Yazdı

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 132-134. Cevapları Pasifik Yayınları

Ülkem İçin Görevlerimi Yaparım Etkinlik Cevapları

5. ÜNİTE ÜLKEMİZDE HAYAT : Ülkem İçin Görevlerimi Yaparım Cevapları


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 132 Cevapları Pasifik Yayınları

Arkadaşlarınızla grup çalışması yaparken grup üyelerinden birinin görev ve sorumluluklarını yerine getirmediğini düşününüz. Bu durumda ne tür sıkıntılar yaşanır? Tartışınız.
Cevap: Sorumluluklarını yerine getirmediği zaman ödev, çalışma boşa gider ve eksik kalır. Bu da bütün grup üyelerini olumsuz etkiler.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 134 Cevapları Pasifik Yayınları

Siz de aşağıda verilen alana, görev ve sorumlulukları en iyi şekilde yerine
getirmenin önemiyle ilgili bir yazı yazınız. Yazınızı arkadaşlarınıza okuyunuz.

Cevap: Görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmek bizi bilinçli bir birey yapar. Sorumluluklarımızın bilincinde olduğumuz zaman işlerimiz kolay halleder ve hayatımızı kolaylaştırırız.

Evde ve okuldaki sorumluluk ve görevleriniz nelerdir? Bunları yerine getirmek için neler yapıyorsunuz? Söyleyiniz.
Cevap: Evde sorumluluklarım ve görevlerim; Odamı toplamak, eşyalarımı düzeni kullanmak, ödevlerimi yapmak, aileme yardım etmek. Okuldaki sorumluluklarım ve görevlerim; dersi dinlemek, arkadaşlarımı rahatsız etmemek, eşyaları düzenli ve temiz kullanmak.

Yorum Yazmak İster misin?


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Yıldırım, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Pasifik, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Bir-Yay, Adım Adım, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.