Anasayfa Kitap Cevapları
5 Temmuz 2022, 15:29 - Mehmet Yazdı

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 142-143 Cevapları MEB Yayınları

Ülkemize Hizmet Edenler Cevapları

5. Ünite – Ülkemizde Hayat 3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 142-143 Cevapları MEB Yayınları


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 142 Cevapları MEB Yayınları

Ülkemize Hizmet Edenler Cevapları

Ülkemize Hizmet Edenler

Ülkemize hizmet etmiş kişilerden kimleri tanıyorsunuz?
Cevap: Ülkemize hizmet etmiş olan Atatürk’ü, Seyit Onbaşı’yı, Şehit Kamil’i ve Enver Paşa’yı tanıyorum.
Cevap2: Mustafa Kemal Atatürk, İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy ve ilk kadın pilotumuz olan Sabiha Gökçeni tanıyorum.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 143 Cevapları MEB Yayınları

Ülkemize hizmet etmiş kişilerden merak ettiğiniz bir kişiyi seçerek yaptığı çalışmalarını araştırınız. Öğretmeniniz ve arkadaşlarınız ile paylaşınız.
Cevap: Ben Zihni Derin’i araştırdım. Zihni Derin çay üretimi henüz ülkemizde yokken çay üretimi için yanlış bir yer seçildiğinden dolayı ülkemiz çay üretiminde başarısız olmuştur. Zihni Derin çay üretimi için yanlış yer seçildiğini araştırmaları sonucu çay üretminin Rize gibi karadeniz şehirlerinde yapılması gerektiğini öne sürdü ve çalışmalar Karadeniz’de başlatılmış.
Karadeniz’de çay çok verimli bir şekilde üretildiğini keşfeden devlet büyükleri hemen o bölgede çay üretimine başlaması emrini vermişler. Bugün çay üretiminde Türkiye’nin önemli bir yerde olmasının sebebi Zihni Derin’dir.

Sonraki Ödev:  3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 117-119. Cevapları Dizin Yayıncılık

Türk milleti insanlığa hangi hizmetlerde bulunmuştur

Türk milleti yaptığı katkıları başka kişilere mal eden ve çokta mütavazi bir topluluk olmuştur. Yapmış olduğu yeni icatlar ve güzel katkılarla başa kalkmamayı her daim kendilerine bir klavuz olarak seçmişlerdir.
Türk milleti ; 1.Demiri bulan kullanan ve avrupaya süren topluluk olmuşlardır,demir hayatımızda önemli bir yere sahiptir.
2.Tekerleği kullanan bir ulus olmuşlardır, Türk ve çin savaşında tekerlekli savaş arabaları olarak kullanılmıştır.
3.Atomun parçalanacağını ve son derece yok edici enerjinin ortaya çıkacağını ilk olarak ileri süren Türk asıllı olan Cabir Bin Hayyan olmuştur.
4.Dünyanın duran değil dönen olduğunu söyleyen Türk bilgini ve bir çok katkısı olan Biruni’dir.
Bu buluşlar diğer toplum içinde son derece önemli buluş olmuşlardır.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.