Anasayfa Kitap Cevapları
10 Mayıs 2022, 22:26 - Zülal Güneş Yazdı

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 158-161. Cevapları Pasifik Yayınları

Meyve ve Sebzelerin Nasıl ve Nerede Yetiştiğini Bilirim Cevapları

6.Ünite 3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 158-159-160-161. Cevapları Pasifik Yayınları

orman cevapları


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 158 Cevapları Pasifik Yayınları

Aşağıdaki şarkının sözlerini okuyunuz. Şarkıyı biliyorsanız söyleyiniz. Şairin bir ağacın yetişmesi ile ilgili neler söylediğini açıklayınız.
Cevap: Bir ağaç ilk olarak tohumdan yetişir. Tohumdan fidan olur fidan ise büyüyerek ağaca dönüşür. Ağaçlardan ise orman oluşur.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 161 Cevapları Pasifik Yayınları

Etkinlik

Siz de çevrenizde yetişen meyve veya sebzelerden birini seçerek bunun nasıl yetiştiğini araştırınız. Araştırma sonuçlarınızı aşağıdaki alana yazınız. Araştırmanızı görsellerle destekleyiniz.
Cevap: Tohumları toprağa ekerek düzenli sulama ve uygun güneş ışığı altında fide oluşur. Fide zamanla yeşillenerek ince bir fidanı oluşturur. Fidan ise zaman içerisinde dallara ayrılarak yaprak vermeye başlar. Bu süreçleri tamamlamasından sonra meyvesi yavaş yavaş olgunlaşmaya başlar ve eylül ekim aylarında hasat zamanı gelir.

Sonraki Ödev:  3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları 62-64-65 Sayfa MEB Yayınları
Yorum Yazmak İster misin?


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Yıldırım, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Pasifik, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Bir-Yay, Adım Adım, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.