Anasayfa
Ara Bul
3 Eylül 2021, 1:33

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları 166-168-169 Sayfa MEB Yayınları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 166-167-168-169 Cevapları MEB Yayınları Doğa ve İnsan

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 166 Cevapları MEB Yayınları

Nesli tükenmekte olan bir canlı söyleyiniz.

Cevap: Caretta caretta

Cevap: Nesli tükenmekte olan kutup ayıları vardır. Küresel ısınma yüzünden kutuplardaki buzlar eriyor ve kutup ayılarının yuvaları yok oluyor bu nedenle nesli tükeniyor.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 168 Cevapları MEB Yayınları

Nesli tükenmekte olan canlıları korumak için neler yapılabilir? Araştırınız. Araştırma sonuçlarınızı arkadaşlarınıza sununuz.

Cevap: Nesli tükenmekte olan canlılar için koruma alanı yapılmalıdır. Zarar veren kişilere ceza uygulanmalıdır.

Cevap: Nesli tükenmekte olan hayvanları korumak için ağaç kesmemeliyiz, küresel ısınmayı durdurmalıyız, yerlere çöp ve pil atmamalıyız.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 169 Cevapları MEB Yayınları

Aşağıdaki canlının yaşadığı sorunda insanların nasıl bir etkisi vardır? Duygu ve düşüncelerinizi yazınız.

Cevap: Denizdeki canlıların yaşam alanları insanların yüzünden yok olmaktadır. Denizlere attığımız çöpler, fabrika atıkları gibi pislikler yüzünden denizler kirlenmektedir. Bundan dolayı denizdeki canlıların çoğu ölmektedir.

Cevap: Aşağıdaki canlı yuvası olan denize kimyasal maddeler atıldığı için istediği gibi yaşayamıyor ve gaz maskesi takmak zorunda kalıyor.
gaz maskesi

İnsanların doğaya olumlu etkileri nelerdir?

Cevap:  İnsanlar doğal sebeplerden dolayı nesli tükenmekte olan canlıların veya hasar almış canlıların yaşamını devam ettirebilmelerini sağlamaktadır.

Cevap: İnsanlar doğal sebeplerden dolayı nesli tükenen insanların neslinin tükenmesine engel olarak koruma altına alıyorlar.

Bence de doğayı kirletmemeliyiz. bizden önceki nesiller bizlere güzel bir dünya nasıl bıraktıysa bizimde gelecek nesillere güzel ve yaşanılabilir bir dünya bırakmamız gerekmektedir.

Yorum Yazabilirsiniz.

Lütfen Bu Ödev İle İlgili Bir Bilgi Yazın.


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 1.Sınıf, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6.Sınıf, 7.Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Beşgen, MEB, Koza, Sonuç, İlke, Cem Ofset, GÜN, Dörtel, Sevgi, Yayınları, Ekoyay, Tutku, İpekyolu, Evren, Tuna, SDR Dikey, ATA, Lisans, ADA, Yayıncılık.