Anasayfa Kitap Cevapları
16 Şubat 2022, 18:18 - Zülal Güneş Yazdı

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 26-28. Cevapları Pasifik Yayınları

Okulumdaki Yardımlaşma Etkinliklerine Katılırım Cevapları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 26-27-28. Cevapları Pasifik Yayınları


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 26 Cevapları Pasifik Yayınları

1. Okulunuzda, hangi sosyal etkinlikler yapılmaktadır?
Cevap: Okulumuzda Gitar, saz gibi aletleri çalmaya yönelik etkinlikler, halk oyunları, şiir yarışması, satranç turnuvası gibi etkinlikler düzenlenmektedir.


2. Siz, okulunuzdaki hangi etkinliklere katılıyorsunuz?
Cevap: Ben okulumda satranç turnuvalarına ve müzik aletleri etkinliklerine katılıyorum.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 28 Cevapları Pasifik Yayınları

ETKİNLİK

Aşağıda verilen afiş örneklerini inceleyiniz. Ardından sıra arkadaşınızla iş birliği yaparak “okulumuzda yardımlaşma ve dayanışma” konulu bir afiş hazırlayınız. En başarılı bulduğunuz afişleri sınıfınızda sergileyiniz.
Cevap:

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 28 Cevapları


Okulunuzda, sosyal yardımlaşma ve dayanışmayla ilgili hangi çalışmalara katıldınız? Okulunuzda, başka hangi sosyal konularda yardımlaşma ve dayanışma çalışmaları yapılmasını istersiniz? Söyleyiniz.
Cevap: Okullarda yapılan yardımlaşma ve dayanışma çalışmaları hem insanları bilinçlendiriyor hem de ihtiyaç sahibi insanlara yardımcı oluyoruz. Bizim okulumuzda maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocukları için yardım yapıyoruz. Her yıl belli bir zaman okulda kermes düzenlenir ve buradan gelen para köy okullarına yardıma gider.

Sonraki Ödev:  3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları 84-85 Sayfa MEB Yayınları
Yorum Yazmak İster misin?


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Yıldırım, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Pasifik, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Bir-Yay, Adım Adım, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.