Anasayfa Kitap Cevapları
23 Ekim 2022, 19:03 - Mehmet Yazdı

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 28-29 Cevapları MEB Yayınları

Hep Birlikte El Ele Cevapları

1. Ünite – Okulumuzda Hayat 3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 28-29 Cevapları MEB Yayınları


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 28 Cevapları MEB Yayınları

Hep Birlikte El Ele Cevapları

Okulda arkadaşlarınız ile yardımlaşarak birlikte yaptığınız işlere örnekler veriniz.
Cevap: Okulda arkadaşlarım ile bir çok konuda yardımlaşırım. Mesela futbol oynarken onlara pas veririm ve topu paylaşırız.

Cevap2: Milli bayramlarda sınıfı hep birlikte süslemek, çevre köylere kırtasiye malzemesi göndermek için yardımlaşarak birlikte hareket ederiz.


Dayanışma ve yardımlaşmanın toplum hayatındaki önemini örnekler vererek açıklayınız
Cevap: Dayanışma ve toplum hayatımızın her alanında bizi etkiler. Dayanışma ve yardımlaşma olgusu gelişmemiş ülkeler kolayca gelişemez ve saldırılar karşısında milli duygularını kullanamazlar. Dayanışma ve yardımlaşma duygusu bir birini tanımayan insanların tıpkı kardeş gibi bir birine destek olması, omuz omuza olması insanların birlikteliğini güçlendirir.

Sonraki Ödev:  Dayanışma ve yardımlaşmanın toplum hayatındaki önemini örnekler vererek açıklayınız

Cevap2: Örneğin dayanışma içinde yardımlaşmak amacıyla birilerinin ihtiyacını karşılamak insanların birbirine kenetlenmesini, güven duymasını, yalnız olmadığını anlamasını, birliği mutlu ve huzurlu olmayı sağlaması açısından önemlidir.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 29 Cevapları MEB Yayınları

Etkinlik Zamanı

Aşağıdaki görselde oyuncağa ihtiyacı olan çocuklar için düzenlenen“Oyuncak Toplama Kampanyası” yer almaktadır. Siz de arkadaşlarınız ile böyle bir kampanya planlayınız.
Yapacaklarınızı aşağıya yazınız. Planınızı öğretmeninizden yardım alarak uygulayınız.

Cevap2: Köy okullarının eksikliklerini duyunca arkadaşlarımla “Kırtasiye Malzemesi Toplama Kampanyası” hazırlamak için öğretmenimizden yardım aldık. Kullanmadığımız eşyaları sınıfta toplayarak ihtiyaç sahiplerine gönderdik.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.