Anasayfa Kitap Cevapları
24 Ekim 2023, 20:47 - Sena Yazdı

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 36-38. Cevapları TUNA Yayıncılık

Okulumuz Hepimizindir Cevapları

1. ÜNİTE OKULUMUZDA HAYAT: 3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları 36-37-38. Sayfa TUNA Yayınları


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 36 Cevapları TUNA Yayınları

Okulumuzdaki araçları, elektriği ve suyu kullanırken nelere dikkat ederiz?
Cevap: Okulumuzdaki araçları, elektriği ve suyu kullanırken israf etmemeye, zarar vermemeye dikkat etmeliyiz. Çünkü bunlar ortak kullanım araçlarıdır. Nasıl bulmak istiyorsak öyle kullanmalı ve öyle bırakmalıyız.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 38 Cevapları TUNA Yayınları

Etkinlik Yapalım

Okulumuz Hepimizindir Cevapları

1) Aşağıdaki resmi inceleyelim. Resimdeki olayı bir arkadaşımız yapsaydı ona nasıl tepki verirdik? Okul kaynaklarını korumak için ona ne tür önerilerde bulunurduk? Önerilerinizi noktalı alana yazalım. 
Cevap: Resimdeki olayı bir arkadaşım yapsaydı ona yaptığının yanlış yaptığını söylerdim. Okul kaynaklarını korumak için zarar verebileceğimiz alanlardan uzak durmamız gerektiği önerilerinde bulunurdum.

Sonraki Ödev:  3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 95-97-98. Cevapları MEB Yayınları

2) Okulumuzdaki kaynakları tasarruflu kullanmamız gerektiğini arkadaşlarımıza hatırlatalım. Bunlar için özgün önerilerde bulunalım. Aşağıda verilen örneklerdeki gibi etiketler ve sloganlar hazırlayalım. Etiketlerimizin ve sloganlarımızın olduğu kartonları sınıfımızda ve okulumuzda uygun yerlere asalım.
Cevap:

Kaynaklarımızı koruyalım kaynaksız kalmayalım!
Ortak alanlar herkesin hakkı haklarını gözet!


Okul kaynaklarını etkili ve verimli kullanmak için neler yapmalıyız? Örneklerle açıklayalım.
Cevap: Okul kaynaklarını etkili ve verimli kullanmak için öğrenciler bilinçlendirilmeli, kaynaklar ihtiyaçlar dahilinde kullanılmalı, kaynaklar kullanılmadığı zamanlar kapatılmalı, kaynaklara zarar verilmemeli ve temiz tutulmalıdır. Bu durumlara uymayan öğrencilere caydırıcı okul cezaları verebiliriz.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.