Anasayfa Kitap Cevapları
3 Ocak 2023, 17:09 - Zülal Güneş Yazdı

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 60-62-63. Cevapları Dizin Yayıncılık

Teknolojik Ürünlerin Hayatımıza Katkıları Cevapları

2. ÜNİTE: EVİMİZDE HAYAT 3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları 60-61-62-63.  Sayfa Dizin Yayıncılık


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 60 Cevapları Dizin Yayıncılık

Evinizde kullandığınız teknolojik ürünler nelerdir?
Cevap: Evimizde televizyon, telefon, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, buzdolabı, sebil, fırın, bilgisayar, kurutma makinesi, mikrodalga, robot gibi teknolojik ürünler bulunmaktadır.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 62 Cevapları Dizin Yayıncılık

Etkinlik Yapıyorum

1- Aşağıdaki teknolojik ürünlerden nasıl yararlanırız? Noktalı yerlere yazınız. 
Cevap:

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 62 Cevapları Dizin Yayıncılık


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 63 Cevapları Dizin Yayıncılık

2- Aşağıdaki kelime ve kelime gruplarını kullanarak teknolojik ürünlerin hayatımıza katkısı ile ilgili bir hikaye yazınız. 
Cevap:

Seda okula gitmek için hazırlanıyordu. Seda’nın annesi kahvaltıyı hazırlayıp Seda’nın babasını ve Seda’yı kahvaltıya çağırdı. Hep beraber kahvaltıya oturdular ve sohbet eşliğinde kahvaltılarını yaptılar. Daha sonra sofrayı beraber topladılar. Seda’nın annesi bir ayndan bulaşıkları dizerken diğer yandan Seda ve babası sofradaki kirlileri getirdiler. Seda elindeki tabağı yere düşürünce tabak kırıldı ve kilim kirlendi. Annesi kırıkları temizledi ve elektrikli süpürge ile aldı. Babası da kızı ile kilimi toplayarak çamaşır makinesine attılar. Seda buna çok üzüldü. Annesi Seda’ya yanlışlıkla olan bir şey olduğu ve üzülmemesi gerektiği söyledi. Daha sonra teknolojik aletler olmasaydı bu kadar kısa sürede bu kirliliği temizlemenin zor olacağını söyleyerek güldüler.

Sonraki Ödev:  3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 133-136. Cevapları Dizin Yayıncılık

Evde kullandığımız aletler ve teknolojik ürünler hayatımızı nasıl etkiler? Örnekler vererek anlatınız.
Cevap:  Evde kullandığımız teknolojik ürünler zamanımızı daha verimli kullanarak birçok işi yapmamızı sağlar. Hayatımızı kolaylaştıran cihazlardır.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.