Anasayfa Kitap Cevapları
30 Mart 2023, 18:29 - Zülal Güneş Yazdı

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 68-69. Cevapları Dizin Yayıncılık

Planlı Yaşarım Cevapları

2. ÜNİTE: EVİMİZDE HAYAT 3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları 68-69. Sayfa Dizin Yayıncılık


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 68 Cevapları Dizin Yayıncılık

Sizce planlı olmak ne demektir? Düşüncelerinizi söyleyiniz. 
Cevap: Günlük yapacaklarımızı listeleyerek saatlere göre ayırmak planlı olmak anlamına gelmektedir.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 69 Cevapları Dizin Yayıncılık

Etkinlik Yapıyorum

1- Selin’in yaşadıklarını anlatan yarım bırakılmış hikayeyi aşağıdaki kelime ve kelime gruplarını kullanarak tamamlayınız. 
Cevap:

Selin’in Yaşadıkları

Selin okuldan eve geldiğinde çantasını odasına bıraktı. Okul kıyafetini çıkardı. Salona geçerek televizyonu açtı. Sevdiği çocuk programlarını seyretmeye başladı. Annesi salona gelerek Selin’e dedesini ziyaret edeceklerini söyler. Selin ve annesi hazırlanır ve yola çıkarlar. Dedesinin yanına gelen Selin hemen dedesine sarılır. Dedesi Selin’e okulun nasıl geçtiğini sorar. Selin bugün öğretmenlerinin planlı olmanın bir insanın hayatı için çok önemli olduğu anlattığını. Planlı insanın her zaman başarılı olacağını söylediğini dedesine anlatır. Dedesi Selin’e öğretmeninin haklı olduğunu ve onunda planlı bir şekilde hayatını yaşaması gerektiğini söyler. Selin dedesinin söylediğini dinleyeceğini söyler. Daha sonra dedesi ile birlikte oyun oynamaya başlarlar. 


2- Aşağıya planlı olmanın önemini anlatan bir dörtlük yazınız. 
Cevap:

Düzenli bir yaşam için
Hep planlı yaşayalım
Başarılı bir yaşam için
Planı öncede yapalım


Planlı olmak kişisel yaşamınıza nasıl katkıda bulunur? Örnekler veriniz.
Cevap: Planlı yaşam hayatımızı daha kolay hale getirir. İşlerimizi planladığımız için daha çabuk yaparız ve yaşantımız düzenli olur. Buna örnek verecek olursak okuldan sonra geldiğimizde dinlenip ödevlerimizi yaparsak akşam saatlerin de ailemiz ile vakit geçirebiliriz.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.