Anasayfa
Ara Bul
4 Haziran 2021, 1:38
Mehmet
Yönetici

3. Sınıf Hayat Bilgisi Sayfa 124-125-126-127 Cevapları MEB Yayınları

2020-2021 3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 124-125-126-127 Cevapları MEB Yayınları  Gezdik gördük İstiyorum

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 124 Cevapları MEB Yayınları

Çevrenizde tarihî ev ya da eskiden kalmış eşyalar var mı? Bunlar korunuyor mu? Düşüncelerinizi paylaşınız.

Cevap : Evet evime yakın bir yerde eski bir kilise var. Katolik kilisesi verilmiş bir ismi var. Osmanlı döneminde inşa edilmiş bir yapı.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 125 Cevapları MEB Yayınları

Müzeden çıktıktan sonra çarşının ortasında dört minareli kocaman bir cami gördük. Hep birlikte camiyi ziyaret ettik. Hepimiz hayranlıkla etrafa bakarken öğretmenimiz cami ile ilgili bilgiler verdi. Bu caminin tarihî eser olduğunu ve koruma altına alındığını belirtti.

Öğretmenimiz, geziyi şehrin kalesinde sonlandıracağımızı söyledi. Moladan sonra tekrar minibüse bindik ve kaleye doğru yola çıktık. Geniş bir alanı çevreleyen kalenin düşmanlardan korunmak için yapıldığını öğrendik. Gezi çok güzeldi ve bol bol fotoğraf çektik.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 126 Cevapları MEB Yayınları

3.-Sınıf-Hayat-Bilgisi-MEB-Yayınları-Sayfa-126-Ders-Kitabı-Cevapları

Yaşadığınız yerin tarihî eserlerini, doğal güzelliklerini ve turistik yerlerini araştırınız. Öğretmeniniz ve arkadaşlarınız ile paylaşınız.

Cevap :  ( Bu görevi kendiniz yapınız ) 


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 127 Cevapları MEB Yayınları

Etkinlik: Çevrenizdeki tarihî eserler, doğal güzellikler ve turistik yerlerle ilgili yaptığınız araştırmada en çok dikkatinizi çeken ve beğendiğiniz yerin görselini aşağıya çiziniz.

kız kulesi

Yorum Yazabilirsiniz.

Lütfen Bu Ödev İle İlgili Bir Bilgi Yazın.

Forum Duası Copyright © 2019-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 1.Sınıf, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6.Sınıf, 7.Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Beşgen, MEB, Koza, Sonuç, İlke, Cem Ofset, GÜN, Dörtel, Sevgi, Yayınları, Ekoyay, Tutku, İpekyolu, Evren, Tuna, SDR Dikey, ATA, Lisans, ADA, Yayıncılık.