Anasayfa
Ara Bul
4 Haziran 2021, 3:51
Mehmet
Yönetici

3. Sınıf Hayat Bilgisi Sayfa 136-137-138 Cevapları EVREN Yayıncılık

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 136-137-138 Cevapları EVREN Yayıncılık 5. ÜNİTE: ÜLKEMİZDE HAYAT : ORTAK KULLANIM ALANLARIMIZ

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 136 Cevapları Evren Yayınları

Sınıfınızdaki eşyaları inceleyerek özenli ve özensiz kullanılanları belirleyiniz. Özensiz kullanılan eşyalar nasıl bu
hâle gelmiş olabilir? Açıklayınız.

Cevap: Sınıfımızdaki eşyaları inceleyelerek sıraların ve tahtanın özensiz kullanıldığını fark ettim. Sıralar karalanmış ve demirleri paslanmıştı. Tahtalar ise karalanmıştı. Okulumuzun ve sınıfımızın eşyalarına sahip çıkmalı ve onlara zarar vermemeliyiz.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 137 Cevapları Evren Yayınları

Sınıfımızdaki sıraları özenli kullanmazsak neler olabilir? Açıklayınız.

Cevap: Sınıfımızdaki sıraları özenli kullanmazsak sıralarımız eskir, paslanır ve kullanılamayacak hale gelir. Sıralarımızı özenli kullanmalı ve onlara zarar vermemeliyiz.

Millî birlik ve beraberliğin toplum hayatına katkısı nelerdir? Araştırınız.

Cevap: Milli birlik ve beraberliğin olduğu toplumlarda huzur ve mutluluk olur. Anlaşmazlık, tartışmalar, kavgalar çok az olur. Zor günde insanlar birbirine yardımcı olurlar.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 137 Cevapları Evren Yayınları

1. Görselde verilen öğrencilerin davranışları doğru mudur? Nedenleriyle yazınız.

Cevap: Görselde verilen öğrencilerin davranışları doğrudur çünkü sorumluluk alıp sınıfı özenli bir şekilde kullanıyorlar.

2. Turan ve arkadaşları, voleybol oynayacaklardı. Okullarındaki spor salonundan voleybol topunu aldılar. Voleybol oynadılar. Daha sonra aynı topla futbol oynamaya başladılar. Bir süre sonra top patladı. Meral ve arkadaşları voleybol oynamak için top bulamadılar.
Buna göre Turan ve arkadaşlarının davranışlarıyla ilgili neler söylenebilir? Yazınız.

Cevap: Turan ve arkadaşlarının yaptığı yanlış bir davranıştır. Voleybol topuyla futbol oynadıkları için top zarar görmüş ve patlamıştır ve okulun malzemesine zarar vermişlerdir.

Yorum Yazabilirsiniz.

Lütfen Bu Ödev İle İlgili Bir Bilgi Yazın.


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 1.Sınıf, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6.Sınıf, 7.Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Beşgen, MEB, Koza, Sonuç, İlke, Cem Ofset, GÜN, Dörtel, Sevgi, Yayınları, Ekoyay, Tutku, İpekyolu, Evren, Tuna, SDR Dikey, ATA, Lisans, ADA, Yayıncılık.