Anasayfa
Ara Bul
4 Haziran 2021, 3:51
Mehmet
Yönetici

3. Sınıf Hayat Bilgisi Sayfa 139-140-141 Cevapları EVREN Yayıncılık

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 5. ÜNİTE: ÜLKEMİZDE HAYAT : MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 139 Cevapları Evren Yayınları

Sizce milli birlik ve beraberlik ne demektir? Bir örnek veriniz.

Cevap: Milli birlik ve beraberlik , bir arada yaşayan millet fertlerini, birbirine sımsıkı bağlar. Milletçe birlik, milleti oluşturan unsurlarda birlik, beraberlik ve bütünlük demektir. Milli birlik ve beraberlik milliyetçilik ilkesinin doğal bir sonucu olarak ortak amaçlarda da, idealde de birliği ifade eder.

15 Temmuz da herkes canını tankların önüne attı ve vatanını korudu işte bu da milli birlik ve beraberliğin bir göstergesidir.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 140 Cevapları Evren Yayınları

Atatürk’ün “Türk milleti, millî birlik ve beraberlik içinde güçlükleri yenmesini bilmiştir.” sözüne örnekler veriniz.

Cevap: Mustafa Kemal Atatürk’ün bu sözüne en güzel örnekler Kurtuluş Savaşı, Çanakkale Savaşı ve 15 Temmuz ‘dur. Çünkü milletimiz birlik ve beraberlik içinde ülkemizden düşman işgalinden kurtulmasını sağlamıştır.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 141 Cevapları Evren Yayınları

Toplumumuzdaki millî birlik ve beraberlik ile ilgili aşağıya kısa bir yazı yazınız. Yazınızda duygu ve düşüncelerinize yer veriniz.

Cevap: Milli birlik ve beraberlik toplumumuzda büyük bir yere sahiptir. Devletimizi, milletimizi dağıtmak isteyen düşmanlara karşı kullandığımız en büyük kozdur. Buna en büyük örnek 15 Temmuz ‘dur.

Yorum Yazabilirsiniz.

Lütfen Bu Ödev İle İlgili Bir Bilgi Yazın.


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 1.Sınıf, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6.Sınıf, 7.Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Beşgen, MEB, Koza, Sonuç, İlke, Cem Ofset, GÜN, Dörtel, Sevgi, Yayınları, Ekoyay, Tutku, İpekyolu, Evren, Tuna, SDR Dikey, ATA, Lisans, ADA, Yayıncılık.