Anasayfa Kitap Cevapları
19 Mart 2023, 18:49 - Zülal Güneş Yazdı

4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 57-58-60-63. Cevapları MEB Yayınları

İnsani İlişkilerin Temeli: Sevgi ve Saygı Cevapları 1.Bölüm

3. Ünite Güzel Ahlak 4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 57-58-59-60-61-62-63. Cevapları MEB Yayınları


4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 57 Cevapları MEB Yayınları

Sevgi ve saygının olmadığı bir dünya düşününüz! Böyle bir dünyanın nasıl olacağı hakkındaki düşüncelerinizi sunum olarak hazırlayınız ve arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Sevgi ve saygının olmadığı bir dünya da insanlar birbiri ile kavga eder, görüşmek istemezler, birbirlerine zarar verirler. İnsanlar arası iletişim kopar.

Sonraki Ödev:  Hz. Muhammed’e Olan Sevgi ve Saygınızı Nasıl İfade Edersiniz?

Aşağıda gündelik hayatımızda bulunduğumuz bazı mekanlar verilmiştir. Bu mekanlarda saygımızı gösterecek ne tür davranışlar sergileriz? Yazınız.
Cevap:

4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 57 Cevapları MEB Yayınları


Aşağıdaki kutularda insanlara sevginizi ve saygınızı gösterebileceğiniz bazı davranışlar bulunmaktadır. Bu davranışların her birini bir hafta içerisinde yerine getiriniz. Yerine getirdiğiniz davranışların altındaki yuvarlakları boyayınız
Cevap:

4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 57 Cevapları MEB Yayınları


4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 58 Cevapları MEB Yayınları

Yukarıdaki ayet ve hadise göre anne ve babamıza nasıl davranmamız gerekiyor? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla konuşunuz.
Cevap: Anne ve babamıza iyi davranmalı, onlara bakmalı saygısızlık göstermemeliyiz.


4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 60 Cevapları MEB Yayınları

Aşağıda anne babamızın bizden isteklerine bazı örnekler verilmiştir. Bu isteklerin sebepleri neler olabilir? Düşüncelerinizi boş bırakılan yerlere yazınız
Cevap:

1- Sofra hazırlanırken yardımcı olmamı ister Çünkü evde işler paylaşılarak yapılmalıdır. Sorumluluğumuzu bilmemizi sağlar.
2- Misafirlerimizle ilgilenmemi ister. Çünkü eve gelen misafire saygı ve sevgi göstermemiz gerekir
3- Bilgisayar başında fazla vakit geçirmemi istemez. Çünkü bilgisayar başında çok durmak bizlere zarar verdiği için iyiliğimizi isterler.

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 84-90-91 Cevapları MEB Yayınları

Ailenizle ilgili bir resim çiziniz.
Cevap:

4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 60 Cevapları MEB Yayınları


4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 63 Cevapları MEB Yayınları

Aşağıda kardeşlerin birbirine karşı görevlerinden biri şifreli olarak verilmiştir. Bu görevin ne olduğunu bulunuz ve bu görevi yerine getirip getirmediğinizi değerlendiriniz.
Cevap:

4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 63 Cevapları MEB Yayınları


“Kardeşlik” konulu bir akrostiş şiir yazınız
Cevap:

4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 63 Cevapları MEB Yayınları

Cevap: Kardeşlikle ilgili akrostiş şiirler için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz: Kardeşlik İle İlgili Akrostiş Şiirler (TIKLANABİLİR BAĞLANTI)


Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.