Anasayfa Kitap Cevapları
14 Ocak 2022, 19:07 - Zülal Güneş Yazdı

4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 68-70-71. Cevapları Anka Yayınları

4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 68-69-70-71. Cevapları Anka Yayınları Hz. Muhammed’in (s.a.v) Doğduğu Çevre

4. ÜNİTE HZ. MUHAMMED’İ (S.A.V) TANIYALIM


4 Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 68 Cevapları Anka Yayınları

Mekke hakkında neler biliyorsunuz? Bu şehir, Müslümanlar için neden önemlidir?
Cevap: Kabe’nin bulunduğu şehirdir. İslam dininin merkezi olduğundan dolayı Müslümanlar için çok önemlidir.


4 Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 70 Cevapları Anka Yayınları

İnsanların kendi elleriyle yaptıkları putlara tapmalarını nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizce bu anlayış doğru mudur? Niçin?
Cevap: Bence çok yanlış bir davranıştır. Bizi yaratan bizden üstündür. Bizim ellerimiz ile yaptığımız heykellere tapmak Allah’a bizi yaratana şirk koşmak demektir. Bunu da yapmak istemeyeceğimiz için bu davranış normal değildir.

Yorum Yazmak İster misin?


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Yıldırım, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Pasifik, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Bir-Yay, Adım Adım, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.