Anasayfa
Ara Bul
1 Eylül 2021, 16:26
Zahit
Editor

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 22-23-25 Sayfa Cevapları SDR İpekyolu Yayıncılık

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 22-23-24-25 Sayfa Cevapları SDR İpekyolu Yayıncılık 1. BÖLÜM Yer Kabuğunun Yapısı

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 22. Sayfa Cevapları

HAZIRLIK ÇALIŞMALARI 

1.  Yaşadığımız çevrede gözlem yapmak üzere bir gezi düzenleyelim. Çevremizde, taşların nerelerde bulunduğunu ve bu taşların nerelerde kullanıldığını belirleyerek defterimize yazalım. Yazdığımız notları sınıfta arkadaşlarımıza aktaralım. 
Cevap: 
Çevremizde en çok karşılaştığımız taşlar normal taşlardır. Bunun yanı sıra, mermer, kiremit, kömür, kireç, kumtaşı görmekteyiz. Bu taşlar, binalarda, ev dekorasyonlarında, dezgah yapımında, küveyt yapımında kullanılmaktadır.

2. Annemize ve babamıza evimizde hangi eşyaların, hangi madenlerden yapıldığını sorarak öğrenelim. Bunları defterimize yazalım. 
Cevap: 
Evimizde annemin altından, gümüşten takıları var, tencereler granit ve çelikten, porselenden tabaklar, yerler karo ve fayans, tezgah ise mermer madeninden yapılmıştır.

3. Dinazorlar çok uzun zaman önce yaşamış canlı varlıklardır. Dinozorlar hakkında bugün elde ettiğimiz bilgilerin nasıl elde edilmiş olabileceğini araştıralım. 
Cevap: 
Dinozorlar hakkındaki bilgi arkeoloji bilimi tarafından araştırılarak toprak altından çıkartılan dinozor kemikleri sayesinde edinmekteyiz.

Dünya’da kara tabakası üzerinde yaşıyoruz. Bu kara tabakanın özellikleri nelerdir? 
Cevap: 
Kara tabakası bastığımız ve yaşam alanı kurduğumuz alana denir. Bu alanda ormanlar, dağlar, bitkiler, hayvanlar, madenler gibi çeşitli canlı cansız varlıklar çevrelemektedir.

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 23. Sayfa Cevapları

1.1. Yer Kabuğunda Neler Var? 
1.1.1. Kayaçlar

Derin çukur kazılan bir yeri izlediğiniz olduğu mu? Kazılan bu yerde sert kaya parçalarını gördünüz mü? 
Cevap: 
Kazılan bir yeri dikkatlice inceledim ve başta toprak sonra farklı büyüklükte kaya parçalarının çıkartıldığını gördüm.

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 25. Sayfa Cevapları

ETKİNLİK 
Kayaçların Özellikleri
Sorular

İncelediğimiz kayaçlar içerisinde hangileri ekonomik değer taşıyor olabilir? 
Cevap: 
İncelediğimiz kayaçlar içerisinde değer bakımından en önemlisi takı ürünleridir.

Getirdiğimiz kayaç örneklerinin özellikleri nelerdir?
Cevap: 
Getirmiş olduğumuz kayaçların temel özelliği sert ve katı özelliğe sahip olması, farklı maddi değere sahip olması ve onlardan farklı alanlarda faydalanmamızdır.

Kayaçların benzer ve farklı özellikleri nelerdir? 
Cevap:
Kayaçların ortak özelliği hepsinin katı bir özelliğe sahip olmasıdır. Renklerinin farklı olması, maddi değerinin farklı olması kullanım alanlarının farklı olması birbirinden ayrılan özelliklerindendir.

Yorum Yazabilirsiniz.

Lütfen Bu Ödev İle İlgili Bir Bilgi Yazın.


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 1.Sınıf, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6.Sınıf, 7.Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Beşgen, MEB, Koza, Sonuç, İlke, Cem Ofset, GÜN, Dörtel, Sevgi, Yayınları, Ekoyay, Tutku, İpekyolu, Evren, Tuna, SDR Dikey, ATA, Lisans, ADA, Yayıncılık.