Anasayfa
Ara Bul
2 Eylül 2021, 1:29
Zahit
Editor

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 30-32 Sayfa Cevapları SDR İpekyolu Yayıncılık

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 30-31-32 Sayfa Cevapları SDR İpekyolu Yayıncılık  1.1.2 Fosiller

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 30. Sayfa Cevapları

ARAŞTIRALIM 

Madenlerin teknolojide kullanım alanlarını araştırarak edindiğimizi bilgileri sınıfta arkadaşlarımıza sunalım. Teknolojik ham madde olarak madenlerin önemini sınıfta arkadaşlarımızla tartışalım.

Cevap: 
Bakır, demir, granit, bor, gümüş altın gibi çeşitli madenlerin işlenmesi ile sanayi, ticaret, askeri sosyal ve sağlık gibi bir çok alanda kullanılmak üzere üretilerek insanların faydasına sunulmaktadır.

POSTER ÇALIŞMASI

Fosillerin nasıl oluştuğunu çeşitli kaynaklardan araştıralım. Araştırma sonucunda edindiğimiz bilgileri poster şeklinde hazırlayarak sınıfta arkadaşlarımıza sunalım.

fosil aşaması

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 32. Sayfa Cevapları

NELER ÖĞRENDİK?

A. Aşağıdaki ifadeleri dikkatlice okuyalım. İfadeler doğru ise “D”, yanlış ise “Y” harfinin bulunduğu yolu takip ederek çıkışa ulaşalım.

fosiller

Yorum Yazabilirsiniz.

Lütfen Bu Ödev İle İlgili Bir Bilgi Yazın.


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 1.Sınıf, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6.Sınıf, 7.Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Beşgen, MEB, Koza, Sonuç, İlke, Cem Ofset, GÜN, Dörtel, Sevgi, Yayınları, Ekoyay, Tutku, İpekyolu, Evren, Tuna, SDR Dikey, ATA, Lisans, ADA, Yayıncılık.