Anasayfa Kitap Cevapları
28 Mart 2023, 1:31 - Mehmet Yazdı

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 188-189-190-192. Sayfa Cevapları TUNA Yayınları

Farklı Kültürler Metni Cevapları

7. Ünite Küresel Bağlantılar: 4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 188-189-190-191-192. Sayfa Cevapları TUNA Yayınları

Farklı Kültürler Metni Cevapları


4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 188 Cevapları Tuna yayınları

FARKLI KÜLTÜRLER

Bir ülke ile ilgili turizm amaçlı tanıtım broşürü hazırlayacak olsaydınız, broşürünüzde o ülkenin hangi alanlardaki özelliklerine yer verirdiniz?
Cevap: Bir ülke ile ilgili turizm amaçlı tanıtım broşürü hazırlayacak olsaydım, o ülkenin tarihi geçmişini iyice araştırır ve zaferlerine yer verirdim. Ülkede bulunan tarihi eser ve doğal güzelliklerin en güzel fotoğraflarını broşürümde yer verirdim.

Cevap2: Bir ülkeyi tanıtmak için izlenecek en iyi olarak ülkenin kültürü ve tarihi hakkında bilgi vermek tercih edilmelidir. Turizm amaçlı olarak o ülkenin kültürü, yemekleri, lezzetleri, örf ve adetleri, tarihi ve tarihi yapıları, doğal güzellikleri tanıtıma koyulabilir. Kılık kıyafetler konusunda da bilgi verilerek kişilerin o ülkeye olan ilgisinin artırılması sağlanmaktadır. Ayrıca ülkedeki insanların yaşayış tarzları, neleri benimsedikleri gibi daha sosyal konularda merak uyandırabilir. Turizm amaçlı olarak ülkedeki en iyi ve en güzel manzaralar broşürde yer alırsa insanlar oraya gezmek için gelebilir ve tanıtımdan etkilenebilmektedir.


4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 189 Cevapları Tuna yayınları

Ülkemizde ugroiskola oyununa benzer çocuk oyunları oynanıyor mu? Oynanıyorsa bu oyunların adları ve kuralları nelerdir?

Cevap: ugroiskola oyunu ülkemizde oynanan sek sek oyunu ile benzemektedir.

Sonraki Ödev:  Ülkemizde Ugroiskola Oyununa Benzer Çocuk Oyunları Oynanıyor Mu? Oynanıyorsa Bu Oyunların Adları ve Kuralları Nelerdir?

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 190 Cevapları Tuna yayınları

Türk ve Macar mutfakları arasındaki benzerlikler ve farklılıklar nelerdir?

Cevap: Macar mutfağı ile Türk mutfağı bir biri ile benzerlik göstermektedir. Macar mutfağında kullanılan acılı baharatlar ülkemizde kullanılan isot’a benzemektedir.

Sonraki Ödev:  Türk ve Macar Mutfakları Arasındaki Benzerlikler ve Farklılıklar Nelerdir?

Türkiye’yi ziyaret eden bir turist olsaydınız ülkenize götüreceğiniz hediyelik eşyalar neler olurdu?

Cevap:  Ülkemizin cennet köşelerinden fotoğrafları olan bir albüm, tarihi eserlerin minyatür heykellerini hediye ederdim.

Sonraki Ödev:  Türkiye’yi Ziyaret Eden Bir Turist Olsaydınız Ülkenize Götüreceğiniz Hediyelik Eşyalar Neler Olurdu?

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 192 Cevapları Tuna yayınları

Japon kültürü ile ülkemizin sahip olduğu kültürel özellikleri karşılaştırdığımızda iki ülke arasındaki benzerlik ve farklılıklar hakkında neler söyleyebilirsiniz?,
Cevap:  Japon kültürü ile ülkemizin sahip olduğu kültürel farklılık ve benzerlikler fazlasıyla vardır. Farklı olan en önemli unsur yemeklerimizdir. Japonlar denizden çıkan neredeyse her şeyi sofralarında yerler. Fakat bizim ülkemizde denizden çıkan her şey yenmez. Benzer olarak ise iki ülke insanları da misafir Perver kişilerdir.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.