Anasayfa
Ara Bul
17 Ağustos 2021, 17:16
Mehmet
Yönetici

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 188-189-190-192. Sayfa Cevapları TUNA Yayınları

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 188-189-190-191-192. Sayfa Cevapları Tuna yayınları Farklı Kültürler

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 188 Cevapları Tuna yayınları

FARKLI KÜLTÜRLER

Soru: Bir ülke ile ilgili turizm amaçlı tanıtım broşürü hazırlayacak olsaydınız, broşürünüzde o ülkenin hangi alanlardaki özelliklerine yer verirdiniz?

Cevap : Bir ülke ile ilgili turizm amaçlı tanıtım broşürü hazırlayacak olsaydım, o ülkenin tarihi geçmişini iyice araştırır ve zaferlerine yer verirdim. Ülkede bulunan tarihi eser ve doğal güzelliklerin en güzel fotoğraflarını broşürümde yer verirdim.


4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 189 Cevapları Tuna yayınları

Soru: Ülkemizde ugroiskola oyununa benzer çocuk oyunları oynanıyor mu? Oynanıyorsa

Cevap : ugroiskola  oyunu  ülkemizde oynanan sek sek oyunu ile benzemektedir.


4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 190 Cevapları Tuna yayınları

Soru: Türk ve Macar mutfakları arasındaki benzerlikler ve farklılıklar nelerdir?

Cevap : Macar mutfağı ile Türk mutfağı bir biri ile benzerlik göstermektedir. Macar mutfağında kullanılan acılı baharatlar ülkemizde kullanılan isot’a benzemektedir.

Soru: Türkiyeyi ziyaret eden bir turist olsaydınız ülkenize götüreceğiniz hediyelik eşyalar neler olurdu?

Cevap :  Ülkemizin cennet köşelerinden fotoğrafları olan bir albüm, tarihi eserlerin minyatür heykellerini hediye ederdim.


4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 192 Cevapları Tuna yayınları

Soru: Japon kültürü ile ülkemizin sahip olduğu kültürel özellikleri karşılaştırdığımızda iki ülke arasındaki benzerlik ve farklılıklar hakkında neler söyleyebilirsiniz?,

Cevap :  Japon kültürü ile ülkemizin sahip olduğu kültürel farklılık ve benzerlikler fazlasıyla vardır. Farklı olan en önemli unsur yemeklerimizdir. Japonlar denizden çıkan neredeyse her şeyi sofralarında yerler. Fakat bizim ülkemizde denizden çıkan her şey yenmez. Benzer olarak ise iki ülke insanları da misafir Perver kişilerdir.

Yorum Yazabilirsiniz.

Lütfen Bu Ödev İle İlgili Bir Bilgi Yazın.


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 1.Sınıf, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6.Sınıf, 7.Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Beşgen, MEB, Koza, Sonuç, İlke, Cem Ofset, GÜN, Dörtel, Sevgi, Yayınları, Ekoyay, Tutku, İpekyolu, Evren, Tuna, SDR Dikey, ATA, Lisans, ADA, Yayıncılık.