Anasayfa Kitap Cevapları
28 Mart 2023, 2:25 - Mehmet Yazdı

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 193-194-195. Sayfa Cevapları TUNA Yayınları

Dünya Farklılıklarla Güzel Metni Cevapları

7. Ünite Küresel Bağlantılar: 4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 193-194-195. Sayfa Cevapları TUNA Yayınları

Dünya Farklılıklarla Güzel Metni Cevapları


4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 193 Cevapları Tuna yayınları

DÜNYA FARKLILIKLARLA GÜZEL

Ülkeler arasındaki kültürel farklılıklar içinde size en ilginç geleni hangisidir?

Cevap: Bence ülkeler arası kültürel farklılıklardan en ilginci Japonya’da ki insanların teşekkür amaçlı olarak boyun eğmesidir. Bu bana her zaman ilginç gelmiştir. bizim ülkemizde böyle bir şey gerçekleşse kimseler anlam veremez. Bir başka ilginç farklılık ise Kutuplarda veya çok soğuk topraklarda insanların buzdan evlerde yaşaması.

Sonraki Ödev:  Ülkeler Arasındaki Kültürel Farklılıklar İçinde Size En İlginç Geleni Hangisidir?

Geleneksel Türk kıyafetleri ile diğer ülkelerin kıyafetleri arasındaki benzerlikler ve farklılıklar nelerdir?

Cevap : Geleneksel kıyafetlerimiz her şehir ve bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Bunun sebebi her yörenin insanın kültürü, müziği ve yemeği farklılık gösterdiği gibi kıyafetlerinin de göstermesidir. Her yörenin kendine has şekilli ve renkli kıyafetleri vardır.

Sonraki Ödev:  Geleneksel Türk Kıyafetleri İle Diğer Ülkelerin Kıyafetleri Arasındaki Benzerlikler ve Farklılıklar Nelerdir?

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 194 Cevapları Tuna yayınları

Yukarıda anlatılan yemek kültürleri ile ülkemizdeki yemek kültürü arasındaki benzerlikler ve farklılıklar nelerdir?
Cevap: Hint yemek kültüründe insanlar sağ elleri ile yemek yiyorlar bu adet bizim kültürümüzde de vardır. Bunun dışında ki her hangi bir benzerlik yoktur. Aksine aşırı derece de farklılıklar vardır.


4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 195 Cevapları Tuna yayınları

Ülkemizde insanların birbirine saygı göstermek için yaptıkları hareketler ve söyledikleri sözlere hangi örnekleri verebilirsiniz?

Cevap: İnsanlar her zaman bir birine karşı saygılı ve sevgi dolu olmalıdır. Günlük yaşamımızda bir birimize saygı gösterdiğimizi ifade etmek için kullandığımız kelimeler şunlardır ; Teşekkür ederim, Rica ederim, yine beklerim, hoşça kalın gibi kelimeler saygı göstermek için söylediğimiz sözlerdir.

Sonraki Ödev:  Ülkemizde İnsanların Birbirine Saygı Göstermek İçin Yaptıkları Hareketler ve Söyledikleri Sözlere Hangi Örnekleri Verebilirsiniz?

Sizce insanlar farklı kültürlere neden saygı göstermelidir?

Cevap:  Dünya üzerinde bir çok farklı din, dil ve milletten insanlar yaşamaktadır. Dünya tüm insanların ortak malı olduğundan dolayı tüm insanlar bir birlerinin kültür ve yaşantılarına saygı göstermek zorundadır. Bir topluluğun gelenek ve görenekleri bizlere hitap etmeye bilir veya hoşumuza gitmeye bilir ama her zaman saygı duymak zorundayız.

Sonraki Ödev:  Sizce İnsanlar Farklı Kültürlere Neden Saygı Göstermelidir?

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.