Anasayfa Kitap Cevapları
8 Nisan 2023, 16:53 - Zülal Güneş Yazdı

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 132-135-136-137. Cevapları TUNA Yayınları

Bilinçli Tüketici Olalım Metni Cevapları

5. Ünite Üretim, Dağıtım ve Tüketim: 4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 132-133-134-135-136-137. Cevapları TUNA Yayınları


4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 132 Cevapları Tuna yayınları

İnsanlar alışverişleri sırasında alacakları ürünlerle ilgili olarak nelere dikkat ederler?

Cevap: İnsanlar alışveriş yaparken alacakları ürünlerin son kullanma tarihine, markasına, helal damgasına fiyatlarına bakarak alışveriş yaparlar. Bütçeye uygun ve sağlıklı ürünler alınması gerekir. Ayrıca alışveriş yaparken ihtiyacımız olan ürünleri ve ihtiyacımız kadar almamız gerekir.


Alışverişe çıkmadan önce bir ihtiyaç listesi hazırlamanın yararları neler olabilir?

Cevap: Alışverişe çıkmadan önce alacaklarımız için bir liste hazırlamamız gerekli olan ürünleri bilmemizi ve sadece bunları almamızı sağlar. Aynı zaman da bütçemize uygun hareket etmemizi sağlar.

Sonraki Ödev:  Alışverişe Çıkmadan Önce Bir İhtiyaç Listesi Hazırlamanın Yararları Neler Olabilir?

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 135 Cevapları Tuna yayınları

Soru: Evinizde kullandığınız gıda ve temizlik ürünlerinden beş tanesini seçiniz. Bu ürünlerin adlarını ve hangi ülkede üretildiğini, ambalajının geri dönüştürülebilir malzemelerden yapılıp yapılmadığını ve üzerlerinde TSE, CE, ISO gibi kalite ve güvenlik işaretlerinden hangilerinin bulunduğunu tablodaki yerine yazınız
Cevap:

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 135 Cevapları Tuna yayınları

“4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 135 Cevapları Tuna yayınları”


4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 136 Cevapları Tuna yayınları

Yandaki giysi etiketini inceleyiniz ve etiketteki sembollerin anlamlarıyla ilgili bir araştırma yapınız. Daha sonra aşağıdaki tabloya sembollerin şeklini çizip anlamlarını yazınız.
Cevap:

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 136 Cevapları Tuna yayınları

Okullarımızda faaliyet gösteren bilinçli tüketici kulübünün kuruluş amaçları ve çalışmaları hakkında neler biliyorsunuz?

Cevap:  Yaşantımızda bilinçli tüketim, bilinçli kullanım gibi şeyleri öğretmek ve çocuklara aşılamak amacıyla kurulan kulüplerdir. Bu kulüplerde geziler düzenleyerek, sergi yaprak çocukların çevre bilinci gibi duyguları kazanmalarına yardımcı olunmaktadır.

Sonraki Ödev:  Okullarımızda Faaliyet Gösteren Bilinçli Tüketici Kulübünün Kuruluş Amaçları ve Çalışmaları Hakkında Neler Biliyorsunuz?

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 137 Cevapları Tuna yayınları

Şiire göre bilinçli bir tüketicinin yapması ve yapmaması gerekenler nelerdir?
Cevap: Bilinçli bir tüketici her zaman hakkını savunmalıdır, sessiz kalmamalı ve aldığı mal kusurlu ise hep hakkını savunmalıdır.

İnsanlara bilinçli tüketici alışkanlıkları kazandırmak ve onları tüketici hakları konusunda bilinçlendirmek amacıyla defterinize bir şiir yazınız.
Cevap: Bilinçli Tüketici

Her zaman bilinçli olmalı
Hakkını savunmalı
Gereksiz harcamamalı
Bir bilinçli tüketici

İsrafı sevmez,
Gereksiz yemez
Bilinçli tüketici
Her zaman bilir kendini

Cevap: Bilinçli Tüketici ile ilgili akrostiş şiirler için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz: Bilinçli Tüketici İle İlgili Akrostiş Şiirler (TIKLANABİLİR BAĞLANTI)

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.