Anasayfa Kitap Cevapları
26 Mart 2023, 4:26 - Mehmet Yazdı

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı 157-158-159-160-161-162. Sayfa Cevapları TUNA Yayınları

Sorumluluk Üstleniyorum Metni Cevapları

6. Ünite Etkin Vatandaşlık: 4. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı 157-158-159-160-161-162. Sayfa Cevapları TUNA Yayınları


4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 157 Cevapları Tuna yayınları

Sorumluluk sahibi bireylerin günlük hayattaki davranışlarına hangi örnekleri verebilirsiniz?

Cevap: Sorumluluk sahibi insanlar güvenilir, işlerinde başarılı bireylerdir. Bu bireyler işlerini sağlam yapan, eksik ve kaçamak yapmayan, karşısında ki insana güler yüzlü ve saygılı davranan kişilerdir. Sorumluluk sahibi insanlar yalan söylemez, işlerini düzgün ve zamanında yaparlar. Verilen görev ve istekleri en iyi şekilde yerine getirebilmek için uğraşırlar. Bizlerinde sorumluluk sahibi bireyler olmamız gerekmektedir.

Sonraki Ödev:  Sorumluluk Sahibi Bireylerin Günlük Hayattaki Davranışlarına Hangi Örnekleri Verebilirsiniz?

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 157 Cevapları

Evinizde hangi sorumlulukları üstleniyorsunuz?

Cevap: Ben evde bir çok sorumluğumu yerine getiriyorum. Örnek vermek gerekirse sabahlar okula geç kalmamak için erkenden kalkar, yatağımı toplarım. Daha sonra üzerimi değişir kahvaltımı yapar annemle vedalaşır ve okula giderim. Okulda öğretmenime ve arkadaşlarıma saygılı olmayı asla unutmam. Akşam eve geldiğim zaman öğretmenimin verdiği ödevleri en güzel şekilde yapar, ertesi gün götüreceğim kitapları hazır eder ve erkenden uyurum.

Sonraki Ödev:  Evinizde Hangi Sorumlulukları Üstleniyorsunuz?

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 158 Cevapları Tuna yayınları

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 158 Cevapları

İnsanların sorumluluklarını yerine getirmediklerinde karşılaştıkları durumlara hangi örnekleri verebilirsiniz?

Cevap: İnsanlar sorumluluklarını her zaman en iyi şekilde ve zamanında yerine getirmelidir. Sorumluluğumuzu zamanında yerine getirmezsek bir çok sorun ile karşı karşıya kalabiliriz. Örnek vermek gerekirse gece erkenden uyumaz isek sabah okula geç kalabilir ve yoklamada yok yazıla biliriz. Bu durum dışında ödevlerimizi zamanında yapmazsak, öğretmenimizin gözünden de düşe biliriz. Sorumluluklarımızı yerine getirmek bu yüzden çok önemlidir.

Sonraki Ödev:  İnsanların Sorumluluklarını Yerine Getirmediklerinde Karşılaştıkları Durumlara Hangi Örnekleri Verebilirsiniz?

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 159 Cevapları Tuna yayınları

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 159 Cevapları

Mutlu, yukarıda belirttiği sorumluluklarını yerine getirmez ise bunun sonuçları neler olabilir?

Cevap: Mutlu metinde bahsettiği sorumluluğunu yerine getirmezse hayvan rahatsız olabilir veya daha kötü ölebilir. Hayvanlara bakmak sahiplerinin en büyük sorumluluğudur. Hayvanlar bizim gibi konuşamadıkları için dertlerini ve sorunlarını anlayamayız. Bu yüzden onlara karşı olan sorumluluklarımızı zamanında yerine getirmeliyiz.


4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 160 Cevapları Tuna yayınları

 

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 160 Cevapları

Okulunuzda hangi sorumlulukları üstleniyorsunuz? Bu sorumlulukları yerine için neler yapıyorsunuz?

Cevap: Benim okulda bir çok sorumluluğum var. Örnek vermek gerekirse teneffüslerde arkadaşlarımla etrafıma ve arkadaşlarıma zarar vermeden vakit geçirmek, teneffüs bittiği zaman sınıfa zamanında girmek, ders esnasında arkadaşlarımın dinlemesine engel olacak hareketlerden kaçınma, ödevlerimi zamanında yapmak ve sınav zamanında sınav süresini aşmadan öğretmenime sınav kağıdını teslim etmek gibi zorunlu olduğum sorumluluklarım vardır.

Sonraki Ödev:  Okulunuzda Hangi Sorumlulukları Üstleniyorsunuz? Bu Sorumlulukları Yerine Getirebilmek İçin Neler Yapıyorsunuz?

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 161 Cevapları Tuna yayınları

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 161 Cevapları

Oktay’ı görseydiniz ona neler söylemek isterdiniz?
Cevap: Oktay’a bunca ders ve sınav arasında nasıl hem ders ve masa tenisi antrenmanına vakit ayırabildiğini ve plan çizelgesini göstermesini ister ve sorardım.


4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 162 Cevapları Tuna yayınları

Aşağıdaki hikayeyi okuyunuz. Buraya kadar öğrendiklerinizden de yararlanarak hikayenin devamında neler yaşanmış olabileceğini noktalı yerlere yazınız.

Cevap: Hükümdar oğluna meşgul olabileceği bir görev vermiş ve oğlu can sıkıntısı yaşayacak, düşünecek vakit bulamamıştır. Böylece oğlunun her hangi bir sorunu ve sıkıntısı kalmamıştır.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.