Anasayfa
Ara Bul
19 Temmuz 2021, 2:27
Mehmet
Yönetici

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı 167-168-169. Sayfa Cevapları TUNA Yayınları

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 167-168-169-170. Sayfa Cevapları Tuna yayınları Özgürlük ve Bağımsızlık

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 167 Cevapları Tuna yayınları

ÖZGÜRLÜK VE BAĞIMSIZLIK

Soru: Ulusal egemenlik sözünden ne anlıyorsunuz?

Cevap : Ulusal egemenlik sözünden ülkemizin her bireyinin özgür olduğunu, bütün temel haklara sahip olduğunu anlamaktayım. Tek adamın yönettiği yönetim şeklinden Cumhuriyet sistemine geçiş yapıldıktan sora ulusal egemenliğin millete geçmesi ile birlikte özgürlüğün elde edildiği bir çok kavramı anlaya bilmekteyiz.

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 167

Soru: Mustafa Kemal’in bağımsızlığa önem vermesinin nedenleri neler olabilir?

Cevap  : Mustafa Kemal Hayatının her döneminde tek amacının Türk Milletinin özgürlüğü, refahı ve bağımsızlığı olduğunu dile getirmiştir. Modern ve gelişmiş bir ülke olabilmek için bağımsızlığı yönetene değiş ülkenin her bireyine ait olmasını istemiştir. Mustafa Kemal Atatürk, Ülkemizi kısa sürede gelişmiş ülkeler seviyesine çıkarmış ve bu aşamada bağımsızlığın Millete verilmesinin çok önemli yeri olmuştur.


4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 168 Cevapları Tuna yayınları

Soru: Bağımsız bir ülkenin vatandaşı olmasaydınız hangi özgürlüklerden yararlanamazdınız?

Cevap :  Bağımsızlık bizlerin haklarımızı kullanabildiğimiz, yönetimde hakkımız olduğu ve bunlara benzer bir çok haklardan yararlanmamızı sağlayan unsurdur. Bağımsız olmayan bir ülkenin vatandaşı olsaydım eğer oy kullanamazdım, seçme ve seçilme hakkım olmaz, dilekçe yazma, hakkımı arama gibi haklarımdan mahrum kalırdım. Bağımsızlık bir milletin özgürlüğünü niteleyen en önemli unsurdur.


4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 169 Cevapları Tuna yayınları

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 169 Cevapları Tuna yayınları

Yorum Yazabilirsiniz.

Lütfen Bu Ödev İle İlgili Bir Bilgi Yazın.


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 1.Sınıf, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6.Sınıf, 7.Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Beşgen, MEB, Koza, Sonuç, İlke, Cem Ofset, GÜN, Dörtel, Sevgi, Yayınları, Ekoyay, Tutku, İpekyolu, Evren, Tuna, SDR Dikey, ATA, Lisans, ADA, Yayıncılık.