Anasayfa
Ara Bul
4 Haziran 2021, 3:55
Zahit
Editor

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 18-19-20-21 Sayfa Cevapları Cem Ofset Yayınları

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 18-19-20-21. Sayfa Cem Ofset Yayınları Trafik İşaretlerini ve İşaret Levhalarını Tanıyalım

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 18. Sayfa Cevapları

                                                                        Hazırlanalım

1.  Evinizden okula giderken gördüğünüz işaret levhalarının hepsi aynı mı? Gözlemleyiniz.
Cevap: Evimden okula giderken gördüğüm işaret levhalarının hepsi aynı değildir. Şekil, renk, anlam ve kullanım amaçları birbirinden farklıdır.

                                                                          Araştıralım

Tüm ülkelerde trafik işaret levhalarının aynı olduğunu biliyor musunuz? Bu durumun insanlara sağladığı kolaylıklar neler olabilir?
Cevap: Farklı ülkelere gitmek isteyen veya gitmek zorunda olan kişiler bu uygulama sayesinde trafikte daha kolay hareket edebiliyor.

 

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 20. Sayfa Cevapları

Aşağıdaki resmi inceleyiniz. Resimde gördüğünüz olumsuz durumlar nelerdir? Trafik işaret levhalarına zarar verilmesinin sonuçları neler olabilir?

Yayalar ve sürücüler

Cevap: Yayalar ve sürücüler trafik işaret ve kurallarına uymadıkları için trafikte kargaşa oluşmuştur. Trafik levhalarına zarar vermek trafikte olan kişilerin yönlerini, hareketlerini yönlendirme konusunda sıkıntı yaşamasına neden olur.

 

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 21. Sayfa Cevapları

                                                                          Çalışma Zamanı

Aşağıdaki cümleleri sırasıyla okuyarak okuduğunuz cümlenin doğru veya yanlış olduğuna karar veriniz. Cümle doğru ise “D”, yanlış ise “Y” harfinin gösterdiği oku takip ederek çıkışa ulaşınız.

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 21. Sayfa Cevapları

                                                         Öğrendiklerimizi Değerlendirelim

1.  Trafik işaret ve işaret levhalarının şekillerinin farklı olmasının sebebi nedir?
Cevap: Trafik işaret ve levhalarının farklı şekilde olmasının nedeni, farklı anlamlar içermesi, verdiği mesajın farklı olması gibi nedenleri bulunmaktadır.

2. Trafik işaret ve işaret levhalarının anlamlarını bilmemizin sağladığı faydalar nelerdir?
Cevap: Trafik işaret ve işaret levhalarının anlamlarını bilmek, trafikte kendimize ve başkasına zarar vermeden nasıl hareket etmemiz gerektiğini, kuralları, yasakları bilerek davranıp trafiğin güvenliğini oluşturmamızı sağlar.

3. Işıklı trafik işaret cihazı ve trafik işaret levhalarının zarar görmesinin sebep olacağı olumsuzluklar nelerdir?
Cevap: Kazaların meydana gelmesine, herkesin kendi bildiği gibi davranarak trafik sorunlarının oluşmasına neden olabilir.

Yorum Yazabilirsiniz.

Lütfen Bu Ödev İle İlgili Bir Bilgi Yazın.


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 1.Sınıf, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6.Sınıf, 7.Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Beşgen, MEB, Koza, Sonuç, İlke, Cem Ofset, GÜN, Dörtel, Sevgi, Yayınları, Ekoyay, Tutku, İpekyolu, Evren, Tuna, SDR Dikey, ATA, Lisans, ADA, Yayıncılık.