Anasayfa Kitap Cevapları
4 Aralık 2023, 20:25 - Sena Yazdı

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 18-20-21. Cevapları Morpaofset Yayınları

Trafik İşaretlerini ve İşaret Levhalarını Tanıyalım Cevapları

1. ÜNİTE TRAFİKTE GÜVENLİK: 4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 18-19-20-21. Cevapları Morpaofset Yayıncılık


4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 18 Cevapları Morpa Ofset Yayınları

Hazırlanalım

1. Evinizden okula giderken gördüğünüz trafik işaret levhalarının hepsi aynı mı? Gözlemleyiniz. Gözlem sonuçlarınızı sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Evimizden okula giderken gördüğüm trafik işaret levhalarının hepsi aynı değildir. Çünkü yol boyu hastane önünden, yaya geçidinden, okul önünden geçiyorum. Geçtiğim bu yerlerin hepsinin tabelası farklıdır.


Araştıralım

Tüm ülkelerde trafik işaret levhalarının aynı olduğunu biliyor musunuz? Bu durumun insanlara sağladığı kolaylıklar neler olabilir?
Cevap: Evet biliyorum. Bu durum insanların başka şehirlere seyahat etmesi durumunda tanıdığı levhaları görerek yolculuk etmesin, ekstradan öğrenmesine gerek kalmamasını sağlar.

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 68-69 Sayfa Cevapları MEB Yayınları

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 20 Cevapları Morpa Ofset Yayınları

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 20 Cevapları

Aşağıdaki resmi inceleyiniz. Resimde gördüğünüz olumsuz durumlar nelerdir? Trafik işaret levhalarına zarar verilmesinin sonuçları neler olabilir?
Cevap: Resimde trafik levhalarına zarar verilmesi gibi olumsuz  durumlar görüyorum. Trafik işaret levhalarına zarar verilmesi sürücülerin levhaları görememesine ve bunun sonucunda kazalara sebebiyet verir.


4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 21 Cevapları Morpa Ofset Yayınları

Çalışma Zamanı

Aşağıdaki cümleleri sırasıyla okuyarak okuduğunuz cümlenin doğru veya yanlış olduğuna karar veriniz. Cümle doğru ise “D”, yanlış ise “Y” harfinin gösterdiği oku takip ederek çıkışa ulaşınız.
Cevap:

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 21 Cevapları


Öğrendiklerimizi Değerlendirelim

1. Trafik işaret ve işaret levhalarının şekillerinin farklı olmasının sebebi nedir?
Cevap: Trafik işaret ve işaret levhalarının şekillerinin farklı olmasının nedeni her tabelanın farklı bir kuralı göstermesidir. Tabelaların karıştırılmaması için de farklı şekillerde üretilmiştir.

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 56-57. Cevapları Morpaofset Yayınları

2. Trafik işaret ve işaret levhalarının anlamlarını bilmemizin sağladığı faydalar nelerdir?
Cevap: Trafik işaret ve işaret levhalarının anlamlarını bilmek trafikteyken bir düzen içerisinde gitmemizi, trafikteyken yanlış davranışlardan sakınmamızı sağlar.


3. Işıklı trafik işaret cihazı ve trafik işaret levhalarının zarar görmesinin sebep olacağı olumsuzluklar nelerdir?
Cevap: Işıklı trafik işaret cihazı ve trafik işaret levhalarının zarar görmesi trafikte karışıklıklara ve kazalara sebebiyet verir.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.