Anasayfa Kitap Cevapları
18 Aralık 2022, 19:31 - Mehmet Yazdı

5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 19-20-21 Cevapları MEB Yayınları

Allah İnancı Cevapları

1. ÜNİTE ALLAH İNANCI: 5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 19-20-21 Cevapları MEB Yayınları

Allah İnancı Cevapları


5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 19 Cevapları MEB Yayınları

“…O, karada ve denizde ne varsa bilir; Onun bilgisi dışında bir yaprak bile düşmez. O, yerin karanlıklarında ki tek bir taneyi bile bilir…” (En’âm suresi, 59. ayet)

Yukarıdaki ayetten ne anlıyorsunuz?
Cevap: Bu ayet bize Allah’ın ne kadar kudretli ve ne kadar güçlü olduğunu gösterir. Allah her zaman her yerde her şeyi gören ve bilendir. En ufak şey bile ondan habersiz, ondan izinsiz gerçekleşemez. Bu ayet bize bunları anlatmaktadır.


5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 20 Cevapları MEB Yayınları

“Gözler Onu idrak edemez; halbuki O, gözleri idrak eder…” (En’âm suresi, 103. ayet.)

Yukarıdaki ayette anlatılmak istenen nedir? Düşününüz.
Cevap: Bizi yaradan Allah her zaman her yerde en ufak şeyi bile bilen ve görendir. Lakin biz Fani insanlar onu göremez ve onu işitemeyiz.


5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 21 Cevapları MEB Yayınları

“Allah (c.c.) her şeye kâdirdir.” ifadesinden ne anlıyorsunuz?

Cevap: Yerlerin ve göklerin tek sahibi ve yaratıcısı Yüce Allah her şeye kadirdir. Bu söz bana Allah’ın her şeye gücünün yettiğini, her zaman ve her yerde her şeyden bilgisi olduğunu, onun gücünün ve kudretinin ne kadar fazla olduğunu anlamaktayız. Bizleri yoktan var eden Yüce Allah ne dilerse olur, neyi istemez ise de gerçekleşmez. Çünkü Allah (c.c) her şeye kadirdir.

Sonraki Ödev:  Allah (c.c.) Her Şeye Kâdirdir. İfadesinden Ne Anlıyorsunuz?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.