Anasayfa Kitap Cevapları
9 Aralık 2021, 1:27 - Zülal Güneş Yazdı

5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 28-30-31. Cevapları Anka Yayınları

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 28-30-31. Cevapları Anka Yayınları Bir Peygamber Tanıyorum: Hz. İbrahim (a.s.)

1. ÜNİTE: ALLAH İNANCI


5 Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 28 Cevapları Anka Yayınları

Soru: Yukarıdaki ayette Hz. İbrahim’le (a.s.) ilgili hangi bilgiler verilmektedir?
Cevap: Hz. İbrahim bir Müslümandır. Allah’a ortak koşmamıştır.


5 Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 30 Cevapları Anka Yayınları

Soru: Hz. İbrahim’in (a.s.), insanları doğru yola çağırırken verdiği mücadeleden ne gibi dersler ve ilkeler çıkarabiliriz? Değerlendiriniz ve düşüncelerinizi sınıfınızda arkadaşlarınızla paylaşınız
Cevap: Hz. İbrahim kendisine peygamberlik gelmeden önce ilah olarak önce ayı sonra güneşi kabul etmiş fakat doğup battıkları için “ben doğup batan şeyleri sevmem” demiştir. Allah’tan gelen emir ile Kabe’yi tekrar inşa edip Hacer’ül Esved taşını tekrardan kabeye koyarak bir mucize göstermiştir.


5 Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 31 Cevapları Anka Yayınları

Soru: İhlâs suresinde, tevhit inancıyla ilgili ne gibi mesajlar verilmektedir? Belirleyiniz ve bunları arkadaşlarınızla paylaşınız
Cevap: Allah’ın tek olduğunu, hiçbir şeye muhtaç olmadığını, Allah doğmamış ve doğurulmamıştır. Hiçbir şey ona denk sayılamaz.

LÜTFEN DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN

Yorum Yazabilirsiniz.

Lütfen Bu Ödev İle İlgili Bir Bilgi Yazın.


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Yıldırım, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Pasifik, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Bir-Yay, Adım Adım, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.