Anasayfa Kitap Cevapları
17 Mart 2022, 1:15 - Zülal Güneş Yazdı

5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 68-69-70-71. Cevapları Anka Yayınları

Hz. Muhammed’in Evliliği ve Çocukları Cevapları

4. ÜNİTE: HZ. MUHAMMED (S.A.V.) VE AİLE HAYATI: 5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 68-69-70-71. Cevapları Anka Yayınları


5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 68 Cevapları Anka Yayınları

Hz. Muhammed’in (s.a.v.) kaç çocuğu vardır? Bunlardan isimlerini bildiklerinizi söyleyiniz.
Cevap: Hz. Muhammed’in 7 çocuğu vardır. Bunların altısı Hz. Hatice’den biri Hz. Mariye’dendir. Çocuklarının isimleri Abdullah, Zeynep, Kasım, Ümmü Gülsüm, Fatıma, İbrahim, Rukiye’dir.

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa Cevapları Tutku Yayınları

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 69 Cevapları Anka Yayınları

Hz. Muhammed'in Evliliği ve Çocukları Cevapları

Metinde Hz. Muhammed’le (s.a.v.) ilgili ne tür bilgiler yer almaktadır? Arkadaşlarınızla konuşunuz.
Cevap: Hz. Muhammed’in eşi Hz. Hatice ile evliliği hakkında bilgi vermektedir. Hz. Muhammed’in ahlaklı, şerefli olduğundan bahsedilmiştir.


Bir Eş Olarak Hz. Muhammed Cevapları


5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 70 Cevapları Anka Yayınları

Ailede eşler birbirine nasıl davranmalıdır?
Cevap: Ailede eşler birbirlerine karşı saygı ve sevgili olmalıdır. Sorumlulukları beraber üstlenmeli ve bir konu hakkında karar alırken birbirleri ile konuşarak ortak karar almalıdırlar.


5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 71 Cevapları Anka Yayınları

Peygamber Efendimiz (s.a.v.), kendisine ilk vahiy gelince durumu sizce neden eşiyle paylaşmıştır? Bu metinden, Hz. Muhammed’in (s.a.v.) kişiliği ile ilgili ne gibi sonuçlar çıkarılabilir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Eşi onun hayat arkadaşıdır. Böyle bir bilgiyi onunla paylaşması düşüncesini alması gerekir. Bir eş olmak hayatları hakkında ortak karar almalarını gerektirir. Bundan dolayı ilk olarak eşine söylemesi doğrudur.

Yorum Yazmak İster misin?


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Yıldırım, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Pasifik, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Bir-Yay, Adım Adım, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.