Anasayfa Kitap Cevapları
27 Şubat 2024, 15:43 - Zülal Güneş Yazdı

5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 83. Cevapları Lisans Yayıncılık

4.Ünitemize Hazırlanalım Cevapları

4. ÜNİTE: HZ. MUHAMMED (S.A.V.) VE AİLE HAYATI: 5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 83. Cevapları Lisans Yayıncılık

Hz Muhammed ve Aile Hayatı


İçindekiler

5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 83 Cevapları Lisans Yayıncılık

1. Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Hz. Hatice (r.a.) ile nasıl evlendiğini araştırıp defterimize yazalım
Cevap: Peygamber efendimiz ticaret ile uğraşırken Hz Hatice’de tüccarlık yapmaktadır. Hz. Hatice peygamber efendimizi görüp beğenir. Aralarında 15 yaş fark vardır. Hz. Hatice 40 yaşında, peygamber efendimiz 25 yaşındadır. Hz. Hatice peygamber efendimize evlilik teklif eder. peygamber efendimiz de amcasına danışır ve teklifi kabul eder.

Sonraki Ödev:  Hz. İbrahim (a.s.) Hakkında Neler Biliyorsunuz?

2. Hz. Hasan (r.a.) ve Hz. Hüseyin (r.a.) hakkında bilgi toplayıp defterimize yazalım.
Cevap: Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin peygamber efendimizin torunlarıdır. Peygamber efendimizin kızı Fatıma’nın çocuklarıdır. Hz. Hüseyin peygamber efendimizin kurduğu İslam devletinin Emevi saltanatına dönüşmemesi için çok çaba sarf etmiştir. Emeviler bu durum karşısında son olarak pusuya düşürüp kerbelada şehit etmişlerdir.

3. Hz. Muhammed’in (s.a.v.) ailesine karşı gösterdiği örnek davranışlar nelerdir?
Cevap: Hz. Muhammed her zaman çocuklarına karşı sevgili, eşlerine karşı saygılı ve sevgili olmuştur. Onlara her zaman merhametli davranmış, doğru olmayı öğretmiş, yalan söylememiştir.

4. Kevser ne demektir? Anlamını sözlüklerden araştırıp defterimize yazalım.
Cevap: Kevser, cennetten geldiği inanılan bir içenin bir daha susamadığına inanılan kutsal sudur.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.