11 Eylül 2021, 23:13
Mehmet - Yönetici

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı 27-30. Sayfa Cevapları Lisans Yayıncılık

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları 27, 28, 29, 30. Sayfa Lisans Yayıncılık Kültürümüzden Dua Örnekler


5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 27 Cevapları Lisans Yayıncılık

Kültürümüzde hangi durumlarda dua ederiz?
Cevap : Kültürümüzde daha çok sağlık ve sıhhat için ve zor durumda kalınca dua ederiz.


5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 30 Cevapları Lisans Yayıncılık

Bir dua defteri tutalım. Bu deftere vatanımız, milletimiz, ailemiz, öğretmenlerimiz ve kendimiz için yaptığımız dualarımızı yazalım

Cevap : Allah’ım sen her şeye gücü yeten yegane rabbimizsin. Sen Ailemize, Vatanımıza ve milletimize huzur ve güç ver. Her türlü bela ve zorluk karşısında sadece sana sığınır ve senden medet umarız. Sen bağışlayan ve duaları kabul edensin. Amin.

Kültürümüzdeki “Halil İbrahim Sofrası” deyiminin ne anlama geldiğini düşünelim.

Cevap : Hz. İbrahim gelen misafire her zaman çok hürmet eder sofasını her zaman onlarla paylaşırdı. Bizde bu güzel davranışı kültürümüze yansıtmışızdır. Kültürümüzdeki “Halil İbrahim Sofrası” deyimi buradan gelmektedir.

Yorum Yazabilirsiniz.

Lütfen Bu Ödev İle İlgili Bir Bilgi Yazın.


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 1.Sınıf, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6.Sınıf, 7.Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Beşgen, MEB, Koza, Sonuç, İlke, Cem Ofset, GÜN, Dörtel, Sevgi, Yayınları, Ekoyay, Tutku, İpekyolu, Evren, Tuna, SDR Dikey, ATA, Lisans, ADA, Yayıncılık.