Anasayfa
Ara Bul
4 Haziran 2021, 1:58
Mehmet
Yönetici

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 19-20-21 Cevapları MEB Yayınları

2020-2021 5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi MEB Yayınları ALLAH İNANCI


5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 19 Cevapları MEB Yayınları

“…O, karada ve denizde ne varsa bilir; Onun bilgisi dışında bir yaprak bile düşmez. O, yerin karanlıklarında ki tek bir taneyi bile bilir…” (En’âm suresi, 59. ayet)

Yukarıdaki ayetten ne anlıyorsunuz?

Cevap : Bu ayet bize Allah’ın ne kadar kudretli ve ne kadar güçlü olduğunu gösterir. Allah her zaman her yerde her şeyi gören ve bilendir. En ufak şey bile ondan habersiz, ondan izinsiz gerçekleşemez. Bu ayet bize bunları anlatmaktadır.


5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 20 Cevapları MEB Yayınları

“Gözler Onu idrak edemez; halbuki O, gözleri idrak eder…” (En’âm suresi, 103. ayet.)

Yukarıdaki ayette anlatılmak istenen nedir? Düşününüz.

Cevap : Bizi yaradan Allah her zaman her yerde en ufak şeyi bile bilen ve görendir. Lakin biz Fani insanlar onu göremez ve onu işitemeyiz.


5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 21 Cevapları MEB Yayınları

“Allah (c.c.) her şeye kâdirdir.” ifadesinden ne anlıyorsunuz?

Cevap : Yerlerin ve göklerin tek sahibi ve yaratıcısı Yüce Allah her şeye kadirdir. Bu söz bana Allah’ın her şeye gücünün yettiğini, her zaman ve her yerde her şeyden bilgisi olduğunu, onun gücünün ve kudretinin ne kadar fazla olduğunu anlamaktayız. Bizleri yoktan var eden Yüce Allah ne dilerse olur, neyi istemez ise de gerçekleşmez. Çünkü Allah (c.c) her şeye kadirdir.

Yorum Yazabilirsiniz.

Lütfen Bu Ödev İle İlgili Bir Bilgi Yazın.

Forum Duası Copyright © 2019-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 1.Sınıf, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6.Sınıf, 7.Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Beşgen, MEB, Koza, Sonuç, İlke, Cem Ofset, GÜN, Dörtel, Sevgi, Yayınları, Ekoyay, Tutku, İpekyolu, Evren, Tuna, SDR Dikey, ATA, Lisans, ADA, Yayıncılık.