Anasayfa
Ara Bul
4 Haziran 2021, 22:50
Mehmet
Yönetici

5. Sınıf Fen Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 147-148-149-150-151-152-153-154 Cevapları ADA Yayınları

2020-2021 5. Sınıf Fen Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 147-148-149-150-151-152-153-154 Cevapları ADA Yayınları İnsan ve Çevre İlişkisi – Işık Nasıl Yansıyor ?

5. Sınıf Fen Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 147 Cevapları ADA Yayınları 

NELER ÖĞRENDİK?

  • Bitki ve hayvan türlerini korumak için neler yapılabileceği ile ilgili önerilerinizi kendinizin, çevrenizin sorumluluklarını ve çözüm yollarını aşağıdaki balık kılçığı üzerine yazınız.

Cevap :

  • İnsanlar kamu spotları ile bilinçlendirilmelidir.
  • Çocuklara bitki ve hayvan sevgisi küçük yaşta kazandırılmalıdır.
  • Her fabrikalar düzenli olarak denetlenmelidir.
  • Zararlı atıkların doğaya atılmasının önüne geçmek için iş verenlerimizin bilinçli hareket etmesi gerekmektedir.
  • Bir çok farklı seminer ve toplantılar yaparak halka bilgiler verebiliriz.

5. Sınıf Fen Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 148 Cevapları ADA Yayınları 

2. İnsan ve Çevre İlişkisi

Çevremiz

Yandaki fotoğrafı inceleyiniz. Fotoğrafta neler görüyorsunuz? Yaşadığınız çevreyi incelediğinizde çevrede neler bulunduğunu söyleyebilir misiniz? İnsanların çevreyle etkileşimleri nasıl olabilir?

Cevap : Yukarıda ki fotoğrafta birçok bitki görüyorum. Benim yaşadığım çevrede de bir çok farklı bitki türü var. Gül, papatya gibi bir çok güzel kokulu çiçek var. Biz insanların çevre ile etkileşimi çok önemlidir. Çevremize verdiğimiz zararlar bize veya bizden sonra gelecek nesillere zarar olarak geri dönecektir.


5. Sınıf Fen Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 151 Cevapları ADA Yayınları 

İnsan ve çevre arasındaki etkileşim sonucunda çevrenin nasıl kirlendiğini öğrendik. Peki çevremizdeki sorunlar neler olabilir?

Cevap : İnsanlar bilinçsizce piknik alanlarını kirletmektedir. Bunun asıl sebebi bilgisizlik ve bilinçsizliktir. İnsanlarımızı çevreye duyarlı bireyler haline getirmek için küçük yaşta eğitmeliyiz. Çevremizde hava, su ve toprak kirliliği gibi bir çok sorun vardır.

2. Etkinlik: Çevre Sorunları

Soruları Cevaplayalım

• Çevrenizdeki veya ülkemizdeki en önemli çevre sorunu nedir?
Cevap : Çevremde ve ülkemde en önemli çevre sorunu hava kirliliğidir. Hava kirliliği yüzünden bir çok kuş türü buralardan uzak diyarlara göç etmektedir.

• Çevre sorunlarını çözmek için üzerimize düşen sorumluluklarımız nelerdir?
Cevap : Çevre sorunlarını çözmek için her bireye görevler düşmektedir. Bireylerimizin bilinçli ve çevresine duyarlı kişiler olmalıdır. Aksi takdirde bir çok çevre sorunu ile karşı karşıya kalabiliriz.

• Eğer siz bir yönetici veya yetkili kişi olsaydınız ne gibi tedbirler alırdınız?
Cevap : Ben yaşadığım yerde bir yerel yönetici olsaydım bölge halkına seminerler düzenler bilgiler verirdim.

  • Çevre kirliliğini önlemek ve kirliliği temizlemek için neler önerirsiniz? Aşağıdaki kutuların içine yazılanları okuyarak sizde başka örnekleri arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap : Çevre kirliliğini önlemek için çöp kutularını arttırır ve insanlarımızı bilinçlendirecek organizasyonlar düzenlerdim.


5. Sınıf Fen Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 153 Cevapları ADA Yayınları 

  • Peki çevre kirliliğinin gelecekte ne gibi sonuçları olabilir?
    Cevap : Gelecekte bir çok farklı maskeler takmak zorunda kalabiliriz. Hava kirliliği yüzünden sağlıklı yaşamlar süremeye biliriz.

Yorum Yazabilirsiniz.

Lütfen Bu Ödev İle İlgili Bir Bilgi Yazın.


Forum Duası Copyright © 2019-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 1.Sınıf, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6.Sınıf, 7.Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Beşgen, MEB, Koza, Sonuç, İlke, Cem Ofset, GÜN, Dörtel, Sevgi, Yayınları, Ekoyay, Tutku, İpekyolu, Evren, Tuna, SDR Dikey, ATA, Lisans, ADA, Yayıncılık.