Anasayfa
Ara Bul
15 Eylül 2021, 11:54
Zulal2
Üye

5. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 95-96-97-98-99. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

5. Sınıf MEB Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı 95-96-97-98-99. Sayfa Cevapları 3. ÜNİTE: 2. BÖLÜM Sürtünme Kuvveti Sıra Sende

5. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 97 Cevapları

SIRA SENDE

Soru: A- Aşağıda verilen maddelerin yüzey çeşitlerini ve bu yüzeylere etki eden sürtünme kuvvetlerini belirleyerek √ ile işaretleyiniz.

Cevap:

maddelerin yüzey çeşitleri

5. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 98 Cevapları

Soru: B- Tabloda verilenlerin sürtünme kuvvetini azaltmak için mi arttırmak için mi yapıldığını √ işaretiyle belirtiniz.
Cevap:

sürtünme kuvveti

Soru: C- Grafikte bir cismin farklı yüzeylerde karşılaştığı sürtünme kuvvetleri gösterilmiştir. Buna göre K, L, M yüzeyleri hangi yüzeyler olabilir? Eşleştiririz.

Cevap:

farklı yüzeylerde karşılaştığı sürtünme kuvvetleri

5. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 99 Cevapları

BİRLİKTE YAPALIM
Hava Ortamında Sürtünme Kuvveti

Soru: İki kağıt yere aynı sürede mi düştü? Neden?

Cevap: Aynı anda düşmedi. Buruşturulan kağıt daha hızlı düştü. Hava ile yaptığı sürtünme kuvveti daha az olduğu için buruşturulmuş kağıt daha  önce yere düştü.

Yorum Yazabilirsiniz.

Lütfen Bu Ödev İle İlgili Bir Bilgi Yazın.


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 1.Sınıf, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6.Sınıf, 7.Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Beşgen, MEB, Koza, Sonuç, İlke, Cem Ofset, GÜN, Dörtel, Sevgi, Yayınları, Ekoyay, Tutku, İpekyolu, Evren, Tuna, SDR Dikey, ATA, Lisans, ADA, Yayıncılık.