Anasayfa Kitap Cevapları
2 Mayıs 2023, 1:59 - Zülal Güneş Yazdı

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 102-105. Cevapları MEB Yayınları

Teknoloji ve Toplum Cevapları

4. Ünite Teknoloji ve Yaşam: 5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları 102-103-104-105.  Sayfa MEB Yayınları

Teknoloji ve Toplum Cevapları


5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 102 Cevapları MEB Yayınları

Evinize daha önce hiç kullanmadığınız teknolojik bir araç aldığınızı düşününüz. Bu aracın kullanımını öğrenmek için önce ne yapmanız gerekir? Açıklayınız.

Cevap: Öğrenmek için ilk olarak kullanım talimatlarının yazılı olduğu içindeki kitapçığa bakarım. Bu şekilde kullanmaya çalışırım. Yapamadığım zaman bilen birinden yardım isterim.

Cevap2: Öncelikle bu alanda aracı kullanan bir kişi varsa ilk etapta o kişiden yardım alırım. Ancak böyle bir kişi yoksa eğer devreye hemen internet girer. Çünkü bugün internette birçok aletin kullanımı için gerekli bilgi mevcut. Üstelik bu bilgiler anlatımsal yani videolu olacak şekilde sunulur.

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 106-109. Cevapları MEB Yayınları

Bu yüzden daha hızlı ve pratik bir şekilde bu alanı açıp gerekli kullanımı kısa süre içinde öğrenebilirim. Eğer o an internet yoksa teknolojik bir alet olduğu için bir elektrikçiden de yardım alabilirim. Yani bu alanda birçok alternatif aslında bize sunulur. İçinden uygun olanı seçip alet kullanımını uygularız. Bu bizim için daha pratik bir hale gelir.


5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 105 Cevapları MEB Yayınları

1. Habere neden böyle bir başlık seçilmiştir?
Cevap: Sosyal medya veya güvenilir olmayan sitelere girdiğimiz kendimiz hakkında bilgiler verdiğimiz zaman dolandırıcılar ile karşılaşabiliyoruz. Bilmediğimiz tanımadığımız insanlar bizler hakkında herşeyi bildikleri için bu başlık seçilmiştir.


2. Genel Ağ’da karşılaşabileceğiniz tehditler nelerdir?
Cevap: Bilgilerimizin yabancı kötü kişiler tarafından alınıp kötü işlerde kullanabilirler. Dolandırıcıların tuzağına düşebiliriz.

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 56-57. Cevapları ATA Yayıncılık

3. Genel Ağ’da karşılaşabileceğiniz tehditlere karşı hangi önlemler alınmalıdır?
Cevap: Hesaplarımızdaki şifreleri güçlü yapıp, bilmediğimiz sitelerde kullanmamalıyız. Ayrıca tanımadığımız insanları takip etmemeli bilgilerimizi onlar ile paylaşmamalıyız.

www.forumderscevaplari.com
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.