Anasayfa
Ara Bul
4 Haziran 2021, 4:05

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 135-136-137 Cevapları Anadol Yayıncılık

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 135-136-137 Cevapları Anadol Yayıncılık 5.ÜNİTE: ÜRETİM, DAĞITIM VE TÜKETİM: ÜRETİM, DAĞITIM VE TÜKETİM AĞI

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 135 Cevapları Anadol Yayıncılık

Hazırlık Çalışması

Marketten satın aldığımız bir paket makarna hangi aşamalardan geçtikten sonra tüketime hazır hale gelmektedir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap: Marketten aldığımız makarna ilk un halindedir. Un halindeki makarna hamur yapılır ve şekil verilerek kurutulur. Kurutulan makarna fırınlama işlemi yapılarak işlemi tamamlanır. İşlemi tamamlanan makarna paketlenir ve raflara gelir.

 


5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 137 Cevapları Anadol Yayıncılık

Düşünelim Tartışalım

Öğrendiğiniz bilgilerden yararlanarak aşağıdaki soruyu cevaplayınız. Cevaplarınızı arkadaşlarınızla paylaşınız.

Üretim, dağıtım ve tüketim aşamalarından birinin eksik olması günlük yaşantımızı nasıl etkiler?

Cevap: Üretim aşaması olmasaydı her ürünü kendimiz yapmamız gerekirdi. Dağıtım aşaması olmasaydı bizler fabrikalara gitmemiz gerekirdi. Tüketim olmasaydı ekonomik alanda gücümüz azalırdı. Gelir elde edemezdik.

Aşağıda temel ihtiyaçlarımızı karşılamaya yönelik ürünlerin üretim, dağıtım ve tüketim aşamalarından bazıları verilmiştir. Diğer aşamaların nasıl olabileceğini çeşitli kaynaklardan araştırarak tablodaki uygun yerlere yazınız.

Cevap:

5. Sinif Sosyal Bilgiler Ders Kitabi Sayfa 137 Cevaplari Anadol Yayincilik

Yorum Yazabilirsiniz.

Lütfen Bu Ödev İle İlgili Bir Bilgi Yazın.


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

www.forumderscevaplari.com Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6.Sınıf, 7.Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Yıldırım, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Pasifik, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Bir-Yay, Adım Adım, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.