Anasayfa
Ara Bul
4 Haziran 2021, 4:07

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 180-181-182-183 Cevapları Anadol Yayıncılık

2020-2021 5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 180-181-182-183 Cevapları Anadol Yayıncılık 7.ÜNİTE: KÜRESEL BAĞLANTILAR: YAŞADIĞIM YERİN ÜLKE EKONOMİSİNE KATKISI

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 180 Cevapları Anadol Yayıncılık

Hazırlık Çalışması

Kullandığımız ürünlerin hepsi ülkemizde mi üretilmektedir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap: Kullandığımız her ürün ülkemizde üretilmemektedir. Dışarda da ithal etmekteyiz. Örnek olarak altın, petrol gibi maddeleri dışardan almaktayız.

Sizce Çin’de üretilen bazı ürünlerin ülkemizde kullanılmasının sebebi nedir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap: Çin’de üretilen ürünler maliyet olarak düşük olduğu için diğer ülkeler tarafından tercih edildiğini düşünüyorum.


5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 183 Cevapları Anadol Yayıncılık

Araştıralım Paylaşalım

Yaşadığınız yer ve çevresinin, ülkemiz ile diğer ülkeler arasındaki ekonomik ilişkilerdeki önemini araştırınız. Araştırma sürecinde yaşadığınız yer ve çevresinde yapılan ekonomik faaliyetleri göz önünde bulundurunuz. Araştırmanızda görsel unsurlardan yararlanabilirsiniz. Edindiğiniz bilgileri defterinize yazarak sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap: Ülkemiz hem ithalatı hem de ihracatı fazladır. Yaşadığım bölge sanayisi ile gelişmiştir. Burada en fazla sanayi yönünde ihracat yapmaktayız. Bu da ülke ekonomimizin olumlu etkilenmesini göstermektedir.

Turizm ve ulaşım faaliyetlerinin ülkeler arasındaki ekonomik ilişkilere katkıları nelerdir? Düşüncelerinizi defterinize yazarak sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap:  Turizm ülkeler için çok önemlidir. Çünkü önemli gelir kaynakları olarak görülmektedir. Turizm sektörü ülke ekonomisini kalkındırmaktadır. Ulaşım sektörü de aynı şekilde ülke ekonomisini olumlu etkileyen faktörler arasındadır.

Yorum Yazabilirsiniz.

Lütfen Bu Ödev İle İlgili Bir Bilgi Yazın.

Forum Duası Copyright © 2019-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 1.Sınıf, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6.Sınıf, 7.Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Beşgen, MEB, Koza, Sonuç, İlke, Cem Ofset, GÜN, Dörtel, Sevgi, Yayınları, Ekoyay, Tutku, İpekyolu, Evren, Tuna, SDR Dikey, ATA, Lisans, ADA, Yayıncılık.