Anasayfa
Ara Bul
29 Temmuz 2021, 23:34
Mehmet
Yönetici

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 71-74 Cevapları Anadol Yayıncılık

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 71, 72, 73, 74 Cevapları İklimin insan Faaliyetlerine Etkisi


5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 71 Cevapları Anadol Yayıncılık 

Hazırlık Çalışması

İnsanlar hava durumunu niçin takip eder? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap : İnsanlar günlük hayatta yapmaları gereken işlerin bir çoğunu dışarıda gerçekleştirirler. O günün hava durumunu önceden bilmek için hava durumlarını takip ederler. O gün giyecekleri kıyafetleri buna göre belirlerler.


5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 74 Cevapları Anadol Yayıncılık 

İklim, aşağıda verilen faaliyetleri nasıl etkilemektedir? Düşüncelerinizi örnek vererek yazınız.

Ulaşım : İklim şartları bazı bölgelere ulaşımı güç hale getirebilir. Mesela İstanbul şehrine ulaşmak daha kolayken Kars Şehrine ulaşmak daha zordur.

Tarım: İklim şartları her türlü bitkinin yetişmesini etkiler. Bazı bitkiler iklime göre yetişir ve farklılık gösterebilir.

Konut Tipi: Soğuk iklimlerde evler daha farklı malzeme ve şekillerde yapılır. Aynı şekilde sıcak iklime sahip bölgelerde de evler farklı şekilde inşa edilir.

Giyinme:  Soğuk iklime sahip bölgelerde insanlar daha kalın kıyafetler giyer. Sıcak iklime sahip bölgede yaşayan insanlar ise daha ince kıyafetler giyer.

Yorum Yazabilirsiniz.

Lütfen Bu Ödev İle İlgili Bir Bilgi Yazın.


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 1.Sınıf, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6.Sınıf, 7.Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Beşgen, MEB, Koza, Sonuç, İlke, Cem Ofset, GÜN, Dörtel, Sevgi, Yayınları, Ekoyay, Tutku, İpekyolu, Evren, Tuna, SDR Dikey, ATA, Lisans, ADA, Yayıncılık.