Anasayfa
Ara Bul
4 Haziran 2021, 3:20
Mehmet
Yönetici

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 86-87-88-89-90 Cevapları Anadol Yayıncılık

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 86-87-88-89-90 Cevapları Anadol Yayıncılık İNSANLAR, YERLER VE ÇEVRELER: DOĞAL AFETLERİN YAŞAMIMIZA ETKİSİ

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 86 Cevapları Anadol Yayıncılık 

HAZIRLIK ÇALIŞMASI

Televizyonda doğal afetlerle ilgili bir haber izlediğinizde neler hissediyorsunuz? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap: O insanların yerine kendimi koyuyorum gerçekten böyle bir şey yaşamak zor. Hem maddi hem de manevi olarak etkileniyor insanlar. Can kayıpları oluyor. Zor ve gerekli önlemlerin alınması gerektiğini düşünüyorum.

Düşünelim Tartışalım

Okuduğunuz gazete haberine göre deprem, toplum hayatı üzerinde nasıl bir etki oluşturmuştur? Düşüncelerinizi sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap: Birçok insan hem maddi hemde manevi hasar almışlardır. Depremde bazıları kendi yaralanmış bazıları yakınlarını kaybetmiştir. Evleri yok olmuş kalacak yerleri gitmiştir. İş olan yerlerde olan bu deprem ülkenin ekonomisini de kötü etkilemiştir.


5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 87 Cevapları Anadol Yayıncılık 

Düşünelim Tartışalım

Okuduğunuz gazete haberine göre selin toplum hayatı üzerindeki etkileri nelerdir? Düşünceleriniz arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap: Vatandaşların yetiştirdiği ürünlerin hepsi ziyan olmuştur. Hem onlar açısından maddi olarak hemde ülke ekonomisi açısından kötü etkilemiştir.


5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 88 Cevapları Anadol Yayıncılık 

Düşünelim Tartışalım

Yukarıdaki gazete haberinde okuduğunuz çığ olayı toplum hayatını nasıl etkilemiştir? Düşünceleriniz arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap: Çığ sonucunda yolların kapanmasıyla orada yaşayan vatandaşların şehirle arası kapanmış ve yolculuk yapamamaktadırlar. O zamanda okula giden çocuklar var ise okulda geride kalmalarına sebep olmuş olabilir. Bu doğal afet sonucunda pek çok iş makinesi çalışarak ekonomik açıdan da zarara uğramış oluyoruz.


5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 89 Cevapları Anadol Yayıncılık 

Düşünelim Tartışalım

Yukarıdaki gazete haberinde okuduğunuz heyelan olayı toplum hayatını nasıl etkilemiştir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız

Cevap: Heyelan olayı sonucunda karı koca yaşamlarını yitirmiştir. Hem maddi hem de manevi hasar oluşmuştur.


5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 90 Cevapları Anadol Yayıncılık 

Düşünelim Tartışalım

Yukarıdaki gazete haberine göre orman yangınının toplum hayatı üzerindeki etkileri nelerdir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız

Cevap: Doğal ortam olan ormanlar bizim ve canlıların yaşam alanıdır. İnsanlar rahat nefes almaları için böyle ortamlara ihtiyaçları vardır. Bu yangın sonucunda hem bizler doğal ortamımızı kaybetmiş olduk hemde orada yaşayan canlılar evlerini kaybetmiş oldu. Yangın sonucunda içinde bulunan canlılarda ölmüş olabilir. Bu gibi durumlar canlılar için olumsuzluk teşkil etmektedir.

Yorum Yazabilirsiniz.

Lütfen Bu Ödev İle İlgili Bir Bilgi Yazın.


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

www.forumderscevaplari.com Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6.Sınıf, 7.Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Yıldırım, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Pasifik, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Bir-Yay, Adım Adım, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.