Anasayfa
4 Aralık 2021, 0:58

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 15-16-17-18. Cevapları FCM Yayıncılık

6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 15-16-17-18. Cevapları FCM Yayıncılık Peygamberler İnsanlar İçin En Güzel Örnektir

HAZIRLIK ÇALIŞMASI


6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 15 Cevapları FCM Yayınları

Soru: Örnek bir insan hangi özelliklere sahiptir?
Cevap: Örnek insan her zaman doğru yolda olan dürüst, yalan söylemeyen, insanlar tarafından sevilen ve iyiliği güzelliği anlatan ve yaşayan kişilerdir.


6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 16 Cevapları FCM Yayınları

Soru: Yukarıdaki şemaya, peygamberlerin güzel davranışları ile ilgili örnekler yazınız.
Cevap:

  • Muhtaçlara yardım etmek
  • Güvenilir olmak
  • Sabırlı ve merhametli olmak
  • Adaletli olmak
  • Kimsesiz çocuklara sahip çıkmak

6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 17 Cevapları FCM Yayınları

Vahiy ve Vahyin Gönderiliş Amacı

Soru: Yüce Allah’ın (c.c.) peygamberler aracılığıyla insanlara yol gösterici öğüt ve ilkeler göndermesinin, onlara ne gibi faydaları olmuştur?
Cevap: Allah peygamberler aracılığıyla insanlara cenneti müjdelemiş ve bu yolda yapmaları gerekenleri kitabı ve peygamberleri ile anlatmıştır. İnsanlara doğru yoldan ayrılmamalarını ve iyilik yapmaları gerektiğini buyurmuştur.


6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 18 Cevapları FCM Yayınları

ETKİNLİK

Soru: Yukarıdaki ayetler, vahyin gönderiliş amacı hakkında sizlere neler düşündürmektedir? Bu ayetlerin vermek istediği mesajları arkadaşlarınızla sınıfta değerlendiriniz.
Cevap: Bu ayetlerde anlatılmak istenen Allah gönderdiği vahiylerle insanlara hem dünyada hem de ahirette mutlu olmalarını nasıl sağlayacaklarını söylemiştir. Peygamberler vahiylerle insanlara doğru yolu göstermiş ve neleri yapmaları gerektiğini anlatmışlardır.

Yorum Yazabilirsiniz.

Lütfen Bu Ödev İle İlgili Bir Bilgi Yazın.


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Yıldırım, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Pasifik, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Bir-Yay, Adım Adım, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.