Anasayfa Kitap Cevapları
13 Şubat 2023, 21:58 - Zülal Güneş Yazdı

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 15-16-17-18. Cevapları FCM Yayıncılık

Peygamberler İnsanlar İçin En Güzel Örnektir Cevapları

1.ÜNİTE: PEYGAMBER VE İLAHİ KİTAP İNANCI 6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 15-16-17-18. Cevapları FCM Yayıncılık


6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 15 Cevapları FCM Yayınları

DÜŞÜNELİM – HAZIRLANALIM

Örnek bir insan hangi özelliklere sahiptir?

Cevap: Örnek insan her zaman doğru yolda olan dürüst, yalan söylemeyen, insanlar tarafından sevilen ve iyiliği güzelliği anlatan ve yaşayan kişilerdir.

Sonraki Ödev:  Örnek bir insan hangi özelliklere sahiptir?

6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 16 Cevapları FCM Yayınları

Yukarıdaki şemaya, peygamberlerin güzel davranışları ile ilgili örnekler yazınız.

Cevap:

  • Muhtaçlara yardım etmek
  • Güvenilir olmak
  • Sabırlı ve merhametli olmak
  • Adaletli olmak
  • Kimsesiz çocuklara sahip çıkmak

Peygamberler İnsanlar İçin En Güzel Örnektir Cevapları

Sonraki Ödev:  Peygamberlerin güzel davranışları ile ilgili örnekler yazınız.

Vahiy ve Vahyin Gönderiliş Amacı Cevapları

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 17 Cevapları FCM Yayınları

Yüce Allah’ın (c.c.) peygamberler aracılığıyla insanlara yol gösterici öğüt ve ilkeler göndermesinin, onlara ne gibi faydaları olmuştur?

Cevap: Allah peygamberler aracılığıyla insanlara cenneti müjdelemiş ve bu yolda yapmaları gerekenleri kitabı ve peygamberleri ile anlatmıştır. İnsanlara doğru yoldan ayrılmamalarını ve iyilik yapmaları gerektiğini buyurmuştur.

Sonraki Ödev:  Yüce Allah’ın Peygamberler Aracılığıyla İnsanlara Yol Gösterici Öğüt ve İlkeler Göndermesinin, Onlara Ne Gibi Faydaları Olmuştur?

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 18 Cevapları FCM Yayınları

ETKİNLİK

Yukarıdaki ayetler, vahyin gönderiliş amacı hakkında sizlere neler düşündürmektedir? Bu ayetlerin vermek istediği mesajları arkadaşlarınızla sınıfta değerlendiriniz.
Cevap: Bu ayetlerde anlatılmak istenen Allah gönderdiği vahiylerle insanlara hem dünyada hem de ahirette mutlu olmalarını nasıl sağlayacaklarını söylemiştir. Peygamberler vahiylerle insanlara doğru yolu göstermiş ve neleri yapmaları gerektiğini anlatmışlardır.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.