Anasayfa
Ara Bul
4 Haziran 2021, 22:46
Mehmet
Yönetici

6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 78-79-80-81-82-83 Cevapları GÜN Yayınları

2020-2021 6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 78-79-80-81-82-83 Cevapları GÜN Yayınları Hz. Muhammed’in Daveti: Mekke Dönemi

6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 78 Cevapları GÜN Yayınları

Peygamberimize (s.a.v.) ilk vahiy ne zaman ve nerede, kaç yaşındayken gelmiştir?
Cevap : Peygamber efendimize ilk vayih 610 yılında hira mağarası adı verilen yerde gelmiştir. Peygamber efendimize ilk vahiy geldiği yıl ise 610 idi.


6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 79 Cevapları GÜN Yayınları

Etkinlik: Peygamberimize (s.a.v.) ilk inen ayetlerin “Oku!” emriyle başlaması, bizim için nasıl bir mesaj içerebilir? Düşüncelerinizi aşağıya yazınız.
Cevap : Peygamber efendimize inen ilk ayetin ” Oku! ” olması çok derin anlamlara sahiptir. Bu ayet bizlere her zaman okumamızı, öğrenmemizi, araştırmamızı ve çevremizde ki güzelliklerin farkında olmamızı istemektedir.


6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 83 Cevapları GÜN Yayınları

Etkinlik: Yukarıdaki metni, Peygamberimizin (s.a.v.) İslam’ı yayarken verdiği mücadele ve onun kişiliği açısından değerlendiriniz.
Cevap : Peygamber efendimiz İslam dinini yaymaya çalışırken çok zorluk çekmesine rağmen çok büyük bir sabır ve direnç ile pes etmemiş ve insanları hak olan İslam dini ile şereflendirmek için çabalamıştır.

Yorum Yazabilirsiniz.

Lütfen Bu Ödev İle İlgili Bir Bilgi Yazın.

Forum Duası Copyright © 2019-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 1.Sınıf, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6.Sınıf, 7.Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Beşgen, MEB, Koza, Sonuç, İlke, Cem Ofset, GÜN, Dörtel, Sevgi, Yayınları, Ekoyay, Tutku, İpekyolu, Evren, Tuna, SDR Dikey, ATA, Lisans, ADA, Yayıncılık.