Anasayfa
Ara Bul
4 Haziran 2021, 1:42
Mehmet
Yönetici

6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 90-91-92-93-94 Cevapları GÜN Yayınları

2020-2021 6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 90-91-92-93-94 Cevapları GÜN Yayınları Medine Dönemi

6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 90 Cevapları GÜN Yayınları

Etkinlik: Yukarıdaki ayetler, Yüce Allah’ın (c.c.) Bedir ve Hendek savaşlarında Müslümanlara yardımı konusunda size neler düşündürmektedir? Görüşlerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap : Allah (c.c.) Müslümanlara her zorlukta destek çıkmış ve onların zafere ulaşmasına yardımcı olmuştur. Bu durum bana Allah’ın her zaman iyilerin yanında olduğunu düşündürmektedir.


6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 92 Cevapları GÜN Yayınları

Etkinlik: Peygamberimiz (s.a.v.); kendisine ve Müslümanlara çeşitli eziyetler eden, onları yaşadıkları yerden hicret etmek zorunda bırakan Mekkeli müşrikleri, Mekke’nin fethinden sonra genel af ilan ederek bağışlamıştır. Bu olay, Hz. Muhammed’in (s.a.v.) hangi yönünü ortaya koymaktadır? Arkadaşlarınızla değerlendiriniz.
Cevap : Bu durum peygamber efendimizin ne kadar affedici ve vicdanlı bir kişileğe sahip olduğunu göstermektedir. Peygamber efendimiz kendilerine eziyet eden kişileri affederek büyük bir erdemlik örneği ortaya koymuştur.

Yorum Yazabilirsiniz.

Lütfen Bu Ödev İle İlgili Bir Bilgi Yazın.


Forum Duası Copyright © 2019-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 1.Sınıf, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6.Sınıf, 7.Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Beşgen, MEB, Koza, Sonuç, İlke, Cem Ofset, GÜN, Dörtel, Sevgi, Yayınları, Ekoyay, Tutku, İpekyolu, Evren, Tuna, SDR Dikey, ATA, Lisans, ADA, Yayıncılık.