Anasayfa Kitap Cevapları
20 Aralık 2021, 14:40 - Betül Yazdı

6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 127-128. Cevapları MEB Yayınları

6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa  127-128. Cevapları MEB Yayınları Yakıtlar

6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 127. Cevapları MEB Yayınları

Soru: Türk Havacılık ve Uzay Sanayi Anonim Şirketi (TUSAŞ) tarafından üretilen yeni nesil temel eğitim uçağı olan HÜRKUŞ’un maksimum seyir sürati 574 km/sa’tir. Deposundaki yakıtla gidebileceği maksimum mesafe ise 1478 kilometredir. Peki, HÜRKUŞ’un daha fazla yol gitmesi gereken durumlarda ne yapılmalıdır?
Cevap: HÜRKUŞ’un daha fazla yol gitmesi için yedek bir deposu olmalı ve yakıt bittiğinde oradan direk temin edebilmelidir.


Soru: Kirlenmiş bir çevre, artan hastalıklar, nesli tükenen canlılar, küresel ısınma ve daha birçok etki… Yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanan görseldeki yeşil insan, tüm bunları engellemek için petrol kuyularına doğru ilerliyor. Peki, yaşanılabilir bir dünya için neler yapmalıyız?
Cevap: Yaşanabilir bir dünya için tüketici değil üretici olmalı, kaynakları yeterli kullanmalı, çevremizi temiz tutmalı,geleceğimizi düşünmeli ve geri dönüşü iyi kullanmalıyız.


6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 128. Cevapları MEB Yayınları

Soru: Günlük hayatınızda yakıt kullanımı ile gerçekleşen olayları ve bu olaylar sırasında kullanılan yakıtları yazarak aşağıdaki tabloyu doldurunuz.
Cevap:
6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 128. Cevapları MEB Yayınları


Soru: Bildiğiniz yakıt isimlerini aşağıdaki alana yazınız.
Cevap:
6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 128. Cevapları MEB Yayınları3

LÜTFEN DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN

Yorum Yazabilirsiniz.

Lütfen Bu Ödev İle İlgili Bir Bilgi Yazın.


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Yıldırım, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Pasifik, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Bir-Yay, Adım Adım, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.