Anasayfa Kitap Cevapları
19 Eylül 2022, 1:44 - Mehmet Yazdı

6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 17-18 Cevapları Sevgi Yayınları

Güneş Sistemindeki Gezegenler Cevapları

1. ÜNİTE: GÜNEŞ SİSTEMİ VE TUTULMALAR 1. BÖLÜM: GÜNEŞ SİSTEMİ 6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 17-18-19 Cevapları Sevgi Yayınları

Güneş Sistemindeki Gezegenler


6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 17 Cevapları Sevgi Yayınları

Güneş’in çevresinde kendilerine ait yörüngelerde dolanan küresel yapılı gök cisimlerine ne ad verilir?

Cevap: Güneşin etrafında belirli büyüklükte, kütlede ve hızla dönen bir çok gök cismi vardır. Bu cisimlere gezegen adı verilir. Güneşimizin çevresinde dönen 8 tane gezegen vardır. Bu gezegenler dünyamız gibi yuvarlaktır ve güneşin etrafında dönerler.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 119-120 Cevapları Sevgi Yayınları

6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 18 Cevapları Sevgi Yayınları

Güneş sistemindeki bazı gezegenlerin etrafında onlarla birlikte dönen gök cisimlerine ne ad verilir?

Cevap: Gezegenlerin etrafında dönen ve küçük gök cisimlerine benzeyen gök cisimlerine uydu isimi verilir. Dünyamızın uydusu Ay’dır.


Bilgi:

Gökyüzünü ve gök cisimlerini inceleyen bilim dalı nedir

Gökyüzünde var olan değişikleri ve uzayda gerçekleşen olayları inceleyen bilim dalına astronomi ve uzay bilimi denmektedir.  Astronomi veya uzay bilimi bizlerin dünyamızda var olan değişiklikler hakkında bilgiler vermektedir. Burada bizim dünyamıza gelebilecek tehlikeler hakkında bilgiler verir. Ayrıca evreni inceleyerek burada bulunan değişimleri, burada bulunan gezegenler hakkında bilgiler ve burada bulunan canlı yaşamı hakkında bizlere bilgiler vermektedir. İşte bu nedenle astronomi ve uzay bilimi hayatımızın bir parçası olarak çok önemlidir.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.